سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

اجرای پرشتاب عملیات ایمن‌سازی محورها در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای پرشتاب عملیات ایمن‌سازی محورها در مازندران

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از اجرای عملیات گسترده ایمن‌سازی در سطح محورهای استان خبر داد و گفت: به‌منظور حجم بالای تردد مسافران به مازندران عملیات ایمن‌سازی محورهای این استان با شتابی مضاعف در دست اجراست.

اجرای پرشتاب عملیات ایمن‌سازی محورها در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، حیدر نوروزی اظهار کرد: این اداره‌کل تمام توان خود را به‌کار گرفته تا مسافران در کمال آرامش و امنیت در سطح جاده‌های این استان تردد کنند.

وی با تأکید بر استفاده بهینه از امکانات و داشته‌های موجود در ادارات تابعه، بیان کرد: باید با توان مدیریتی بالا و تدبیر و درایت از تمام ابزارها و تجهیزات موجود بهره جست و برای ایمن‌سازی و حفظ محورهای زیرپوشش تلاش شبانه‌روزی کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران افزود: با برنامه صورت گرفته اقدامات در خور توجهی در مقوله ایمن‌سازی محورهای استان در دو سال گذشته دست اجرا بوده که از جمله آنها اجرای عملیات روکش آسفالت در تمام محورهای شریانی و اصلی استان و نصب بیش از 145 کیلومتر نیوجرسی اشاره کرد.

این مسؤول ادامه داد: با اجرای این دو عملیات آمار تصادفات رخ به رخ در سطح جاده‌ها به شدت کاهش داشته که این مهم ما را در راه رسیدن به اهداف والای این مجموعه که همانا ارتقاء ایمنی و کم نمودن آمار تصادفات است، دلگرم می‌کند.

نوروزی حفظ و حراست از راه‌ها را از مهم‌ترین وظایف این اداره‌کل برشمرد و تصریح کرد: امروزه به‌منظور کاهش تعداد و شدت تصادفات و بالطبع کاهش خسارت‌های وارده، طرح حذف نقاط پرحادثه به‌عنوان بخشی از سیستم مدیریت ایمنی اجرا می‌شود، از این رو در در دو سال اخیر بیش از 160 نقطه از نقاط پرحادثه استان، آشکارسازی و ایمن‌سازی گشت.

وی گفت: پاک‌سازی و زیباسازی سراسری حریم راه‌های زیرپوشش به طور مدون و مستمر، نصب انواع تابلوهای اخباری، اطلاعاتی و انتظامی (بیش از 100 هزار عدد)، بهبود وضعیت حفاظ‌ها و نگهداری روشنایی محورها (بیش از 300 کیلومتر)، اجرای خط‌کشی (‌7 هزار و 700 کیلومتر)، احداث دوربرگردان (بیش از 12 مورد) و ... از جمله اقدامات ایمن‌سازی بوده که در دو سال اخیر به اجرا در آمده است.