جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

اجرای نقاشی شهر قدیم آمل در دیوارهای شهری - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای نقاشی شهر قدیم آمل در دیوارهای شهری

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل به نقل از روابط عمومی شهرداری آمل، احمد امیرسلیمانی گفت: نقاشی دیواری در معابر آمل با هدف زیباسازی فضای شهری، جلوگیری از دیوارنویسی غیرمجاز، ایجاد نشاط و شادابی، بهداشت روانی و رضایت‌مندی شهروندان از طریق توجه به نمادها، حمایت از هنرمندان فعال در حوزه نقاشی و ارائه جلوه متناسب فرهنگی شهر در آمل اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در ماه‌های گذشته نیز این شهرداری با کمک هنرمندان نسبت به اجرای نقاشی بر روی پست‌های برق و کافوی مخابرات در معابر شهر اقدام کرده است، افزود: روان‌شناسان، مدیران شهری، مهندسان شهرسازی و معماری بر این عقیده‌اند که گرافیک شهری با ابزاری به نام نقاشی دیواری می‌تواند جلوه‌های تازه‌ای از شهرها را به نمایش بگذارد و نقاشی دیواری می‌تواند علاوه بر جذاب‌تر شدن شهر آن را برای شهروندان خاطره‌انگیز کند.

این مسئول تصریح کرد: هنری که سبب می‌شود نه تنها فضای شهر با تمام آشفتگی‌هایش برای رهگذران لطیف‌تر شود بلکه عرصه بسیار مناسبی برای ورود هنر به شهر است.

امیرسلیمانی خاطرنشان کرد: شلوغی شهر و یا به عبارتی ورود شهروندان به فضای ماشینی شهری سبب کاهش شادی و حس معنوی انسان شده ولی لحظه‌ای نگاه گذرای یک شهروند در یک خیابان پر از ماشین و پر تردد به یک اثر هنری سبب ایجاد یک حس خوب در او می‌شود.

{jcomments off}