جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

اجرای نخستین مانور زلزله بیمارستانی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای نخستین مانور زلزله بیمارستانی در مازندران

محمد تقی‌پور امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: این مانور برای نخستین بار در بین مراکز درمانی سطح استان مازندران با همکاری جمعیت هلال احمر مازندران، دانشگاه علوم پزشکی بابل و اورژانس 115 بابل در این بیمارستان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این مانور در راستای افزایش سطح آمادگی و مشخص‌شدن چالش‌ها، نقاط قوت و ضعف امدادگران اجرایی می‌شود، افزود: براساس این طرح که کارهای تئوری آن انجام شده، مانوری با مشارکت حدود  100 امدادگر برای مقابله با یک زلزله فرضی برگزار می‌شود.

این مسئول در تشریح جزئیات این مانور فرضی با اشاره به حضور 100 امدادگر اذعان داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفت، یک بالگرد  و چهار آمبولانس در این مانور  به کار گرفته می‌شود.

رئیس بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل با بیان اینکه در این مانور به امدادگران آموزش داده می‌شود که  در مناطق زلزله‌زده چگونه عمل کنند، گفت: امدادگران نیز این آموزه‌ها را به صورت بازآموزی فرا خواهند گرفت تا در زمان حادثه زلزله‌  در گروه‌های مختلف وارد عمل شوند.

تقی‌پور در پایان تصریح کرد: امدادگران در این مانور می‌آموزند که برای ورود در حلقه امدادی در نهایت جست ‌و جو و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری به چه صورت عمل کنند.