سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اجرای نخستین خط عابر پیاده ویژه نابینایان در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای نخستین خط عابر پیاده ویژه نابینایان در نوشهر

فرهاد بنی‌شیخ‌الاسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نوشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه در تقاطع بهارستان واقع در منطقه هلستان حدفاصل بین نوشهر و چالوس بار ترافیکی بالایی دارد و خطرات و حوادث جاده‌ای در این مسیر بسیار محتمل‌تر از سایر نقاط است به همین دلیل طرح چهار راه هوشمند در این نقطه اجرایی می‌شود.

وی افزود: تاکنون هیچ یک از تقاطع‌ها و چهارراه‌های حوزه شهرستان نوشهر به چنین امکاناتی مجهز نبودند و امیدواریم بتوانیم برای توسعه این طرح بسترها و اقدامات لازم ایجاد شود.

شهردار نوشهر با بیان اینکه در این طرح چراغ راهنمایی و رانندگی به‌صورت اتوماتیک عمل می‌کند، تصریح کرد: این چراغ هوشمند از سمت شرق به غرب و بالعکس محور به مدت 30 ثانیه و از شمال به جنوب و بالعکس نیز به مدت 60 ثانیه عمل می‌کند.

وی بیان داشت: در حال حاضر این طرح در این تقاطع پیش‌بینی شده است و در صورتی که به‌صورت مناسب پاسخگوی مردم و رانندگان بود در سایر تقاطع های شهر نیز به اجرا در می آید.

شیخ‌الاسلامی در ادامه همچنین از اجرای نخستین خط عابرپیاده ویژه نابینایان در نوشهر خبر داد و گفت: این خط عابر پیاده به صورت سنگ فرش بِرِیل اجرا می‌شود و این طرح برای نخستین‌بار است که در غرب مازندران اجرا می‌شود.

وی ابراز داشت: در حال حاضر اقدامات اولیه طرح سنگ فرش بریل در خیابان ادیسون نوشهر به‌صورت پایلوت انجام شده است و در آینده نیز در مرکز شهر اجرا می‌شود.