سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اجرای مناسب طرح بسیج سلامت نوروزی در مازندران ادامه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای مناسب طرح بسیج سلامت نوروزی در مازندران ادامه دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈ محسن اعرابیˈ عصر شنبه در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان زمان اجرای این طرح را از اول اسفند لغایت پانزدهم فروردین اعلام کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران ، معاونت بهداشتی استان، مراکز بهداشت شهرستانها و بازرسان بهداشت محیط از مجریان این طرح هستند .

وی ارتقا وضعیت بهداشت فردی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت ابزار و تجهیزات ،بهداشت ساختمان مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی حساس ، حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات و پیشگیری از بیماری های مسری را از اهداف کلی این طرح عنوان کرد.

وی بیان کرد: انجام هماهنگی های برون بخشی و درون بخشی، اقدامات آموزشی، انجام نظارت ها در سطوح استانی و شهرستانی از اهم فعالیت های این طرح است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مورد اقدامات طرح بسیج سلامت نوروزی ویژه نوروز 93 گفت: مجریان این طرح در دو نوبت از ساعت هشت صبح لغایت ساعت 20 در تمام ایام اجرای طرح ( تعطیل و غیر تعطیل ) و از ساعت 20 تا هشت صبح آماده خدمت رسانی هستند.

دکتر اعرابی افزود: در این طرح نظارت و بازرسی از کلیه اماکن عمومی و مراکز تولید ،تهیه ،توزیع و فروش مواد غذائی ، کنترل بهداشتی دستفروشان مواد غذائی و هماهنگی بین بخشی با سازمانهای ذیربط برای ساماندهی آنان و جلوگیری از فروش مواد غذائی خطرناک ، نظارت و بازرسی بهداشتی از ترمینالهای مسافربری ، ایستگاههای راه آهن، فرودگاهها، اتوبوسها وقطارهای مسافربری، جایگاههای اسکان موقت مسافران نوروزی و پارکها و میادین صورت می گیرد.