جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

اجرای عملیات راهداری در 3700 کیلومتر از راه‌های برفگیر مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای عملیات راهداری در 3700 کیلومتر از راه‌های برفگیر مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندارن، حیدر نوروزی با اشاره به ضرورت برقراری تردد در تمام ایام سال در ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای استان، اظهار کرد: حفظ ارتباطات و تداوم جریان پیوسته شبکه حمل و نقل و به خصوص شبکه حمل و نقل جاده‌ای در تمام ایام سال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که کوچک‌ترین عامل بازدارنده این جریان پیوسته صدمات جبران‌ناپذیری را به طور مستقیم و غیرمستقیم وارد می‌شود.

نوروزی یادآور شد: برنامه‌ریزی‌های شبکه راهداری استان به ویژه برنامه‌ریزی برای حفظ ایمنی و جریان پیوسته ترافیک در زمستان از درجه اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه راهداری زمستانی بخش مهم و قابل توجهی از وظایف بخش راهداری استان بوده است، افزود: مدیریت راهداری زمستانی به منظور ایجاد ترددی ایمن، پیوسته و روان در فصل زمستان برنامه‌ریزی می‌شود.

مدیرکل راه شهرسازی مازندران با اشاره به آمادگی کامل اداره کل برای انجام عملیات راهداری زمستانی گفت: عملیات راهداری زمستانی در 3 هزار و 700 کیلومتر از راه‌های برفگیر و کوهستانی استان و همه راه‌های موجود توسط این اداره کل با تمام تجهیزات انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه عوامل راهداری باید با تعامل در سایه همفکری و همدلی با بسیج نیروها و به کارگیری درست از تجهیزات و ماشین‌آلات با برنامه‌ریزی منظم و مدون از هم‌اکنون برای انجام عملیات راهداری زمستانی آمادگی کامل داشته باشند.

نوروزی تجهیز راهدارخانه‌ها به وسایل و امکانات مورد نیاز استفاده حداقل از نمک برای جلوگیری از آسیب‌رساندن به ابنیه فنی راه را ضروری دانست و افزود: در سایه حضور فعال، پررنگ و چشمگیر راهداران در محورهای برفگیر استان به همراه اقدامات ایمنی اداره کل، فرهنگ‌سازی و رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان امسال شاهد کاهش سوانح رانندگی و تلفات ناشی از آن در سطح راه‌های استان باشیم.