سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

اجرای طرح گردشگری 90 کیلومتری رودخانه‌ای در ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح گردشگری 90 کیلومتری رودخانه‌ای در ساری

معاون فرماندار ساری گفت: اجرای طرح گردشگری 90 کیلومتری رودخانه‌ای در ساری مورد موافقت مسؤولان استانی قرار گرفت.

اجرای طرح گردشگری 90 کیلومتری رودخانه‌ای در ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مسعود مجیدی در مراسم مانور امداد و نجات ساحلی در ساری اظهار کرد: طرح ساماندهی رودخانه تجن از سد شهید رجایی تا ساری و پس از آن به دریا حدود 90 کیلومتر است.

وی تصریح کرد: در کنار رودخانه مناطق نمونه گردشگری وجود دارد و در ساری 10 منطقه نمونه گردشگری داریم که بخشی از این طرح‌ها در دل مسیر قرار دارد.

معاون فرماندار ساری خاطرنشان کرد: این پروژه یکی از پروژه‌های مهم اقتصاد مقاومتی استان است که این موضوع با حمایت استاندار نیز همراه خواهد بود.

این مسؤول اضافه کرد: شهرستان ساری ظرفیت بسیاری خوبی برای استفاده از این پروژه دارد و می‎توان زمینه جذب گردشگران بسیاری زیادی را در این نقطه فراهم کرد.

مجیدی بیان کرد: برای اجرای طرح‌های دریا نیز هشت کیلومتر از سواحل ساری نیز آزادسازی شد که یکی از سرمایه‎گذاران برای اجرای طرح در کنار دریا نیز اعلام آمادگی کرد.

وی با اعلام اینکه طرح اصلی پروژه تجن از ساری تا سد نیاز به همراهی و همدلی دارد، تصریح کرد: برای اجرایی کردن این طرح نیاز است که کلیات طرح در این کارگروه به تصویب برسد.

معاون عمرانی استاندار مازندران نیز اظهار کرد: اجرای این طرح نیاز به همراهی و همدلی مردم است که در همین زمینه شرکت‎ تعاونی نیز تشکیل شد و برنامه داریم که مردم را درگیر این موضوع کنیم.

علی نبیان اضافه کرد: 7 هزار و 500 کیلومتر مسیر رودخانه‌های استان است که تنها 500 کیلومتر در شهرهای استان قرار دارد که بهتر است از این مسیرها به‌خوبی در حوزه گردشگری استفاده شود.

نبییان یادآور شد: کارگروهی نیز در زمینه استفاده گردشگری از ظرفیت رودخانه در استان تشکیل شد تا مطالعه طرح‌های گردشگری به‌خوبی انجام شود.

وی گفت: بحث تامین منابع مشاوران نیز از طریق مدیریت برنامه‌ریزی در دستور کار است و در زمینه اجرای طرح از ظرفیت مردمی بهره‌برداری می‎شود.