جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

اجرای طرح پایش تصویری در مازندران/ تدوین طرح جامع اعتیاد و طلاق در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح پایش تصویری در مازندران/ تدوین طرح جامع اعتیاد و طلاق در استان

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با اشاره به طرح پایش تصویری در استان در حال پیاده‌سازی است، گفت: این طرح در برخی شهرستان‌ها به اتمام رسیده است و در حال مراقبت نرم از جامعه هستیم.

اجرای طرح پایش تصویری در مازندران/ تدوین طرح جامع اعتیاد و طلاق در استان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سیمرغ، علی‌رضا یونسی صبح امروز در نشست مسؤولان ادارات، دهیاران، شوراهای اسلامی، معتمدان و ذی‌نفوذان شهرستان سیمرغ که در مسجد جامع شهرستان سیمرغ برگزار شد، با اشاره به اینکه روز 24 خرداد را پشت سر گذاشتیم، اظهار کرد: 24 خرداد روزی بود که اکثریت ملت عزیز ایران به روحانی به عنوان رئیس جمهور رأی دادند.

یونسی اظهار کرد: دولت روحانی در شرایطی کشور را تحویل گرفت که دولت گذشته 500 هزار میلیارد تومان بدهی داشته که تا امروز در استان مازندران برخی مطالبات پیمانکاران گذشته پرداخت‌ نشده است.

وی افزود: هنوز پروژه‌هایی وجود دارد که حدود 200 میلیارد تومان بودجه لازم دارد که در دولت قبل کلنگ این پروژه‌ها زده شد و اگر این دولت هیچ کاری انجام ندهد بالغ‌ بر 2 هزار میلیارد تومان بودجه برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره دولت گذشته لازم است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران ادامه داد: در حوزه سیاست داخلی باشکوه‌ترین انتخابات بعد از انقلاب برگزار شده است و همه‌ کسانی که در دوره قبل حضور داشته‌اند باشکوه‌تری انتخابات در استان برگزار شده که حتی یک برگ رأی باطل نشده است که این موضوع پاک دستی این دولت را نشان می‌دهد.

یونسی با اشاره به صادرات کالا به کشورهای حاشیه دریای مازندران از جمله روسیه، تصریح کرد: از جمله کاری که صورت گرفته برای نخستین‌بار صادرات لبنیات به کشور روسیه است که توسط شرکت کاله انجام و تا امروز دو محموله ارسال‌ شده است.

وی افزود: در حوزه مرغ مازندران یکی از استان‌های مهم تولیدکننده گوشت سفید است و از 18 کشتارگاه موجود در استان 2 کشتارگاه استاندارد مربوط به صادرات را دارد و امروز گوشت سفید در کشتارگاه بسته‌بندی و به عراق و افغانستان صادر می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه از جمله مؤلفه‌های یک جامعه امنیت آن جامعه است، تصریح کرد: مازندران توانست به همت اعضای شورای تأمین استان 25 شاخص از 32 شاخص تعریف‌ شده در حوزه امنیت را ارتقا دهد و این یعنی 25 جرم از جرائمی که در استان انجام می‌شد کاهش پیدا کرده و استان به‌سوی شکوفایی امنیت در حال حرکت است.

وی ادامه داد: طرح پایش تصویری در استان در حال پیاده‌سازی بوده و در برخی شهرستان‌ها به اتمام رسیده است و در حال مراقبت نرم از جامعه هستیم.

یونسی یکی از مزیت‌های طرح پایش تصویری را مستندسازی سریع تخلف اعلام کرد و گفت: در برخی روستاهای بزرگ دوربین‌های پایش تصویری نصب‌ شده که با این روند میزان سرقت و تخلفات در این روستاها به حداقل ممکن رسیده است.

وی افزود: مشکلات اقتصادی فراوان است و همه در حال تلاش هستند تا این مشکلات به‌تدریج کاهش یابد و شاخص‌ها نیز نشان‌دهنده حرکت به سمت بهبودی این وضعیت است اما چون مشکلات فراوان است این شاخص به‌خوبی خود را نشان نمی‌دهد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه امروز در کشورهای مدرن می‌گویند کار جسمی را ماشین و رباط باید انجام دهد و انسان باید برای ابداع‌گری و خلاقیت فکر کند، تصریح کرد: امروزه علم روبه‌جلو در حال پیشرفت است و وضعیت فعلی ما در همه حوزه‌ها می‌تواند بهتر باشد.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات جامعه و استان مشکلات اجتماعی است که با وجود فرهنگ بالای مردم استان پدیده‌های سوء اجتماعی طلاق، اعتیاد، فساد، محل‌های آلود و محل‌های حاشیه‌نشین هم وجود دارد.

یونسی با بیان اینکه با همت اعضای شورای تأمین به‌ویژه نیروی انتظامی 30 محله آلوده در استان مازندران بازسازی و بهسازی شد، اظهار کرد: تلاش بسیاری برای جلوگیری از رشد طلاق در استان انجام شد و کاهش 4.6 دهم درصدی طلاق دو ماهه سال 95 را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه طرح جامع اعتیاد و طلاق در استان تهیه و در حال اجرا است، در پایان گفت: در حوزه طرح دریا کارهای بسیار خوبی انجام‌شده و با بررسی‌ها انجام‌شده مشکلات شناسایی و با انجام کارهای کارشناسی شاهد کاهش 63 درصدی غرق شدن در دریا بوده‌ایم.