سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

اجرای طرح همای رحمت در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای طرح همای رحمت در مازندران

اجرای طرح همای رحمت در مازندران


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران با اشاره به اجرای طرح همای رحمت گفت: طی خردادماه امسال 527 عملیات امداد و نجات شامل امداد و نجات جاده‌ای، ساحلی، کوهستانی، آتش‌سوزی جنگل‌ها و گم‌شدگی در سطح استان انجام شد.

اجرای طرح همای رحمت در مازندران

مهدی ولی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: طرح همای رحمت هر سال به‌مناسبت ماه مبارک رمضان با کمک داوطلبان و خیرانی که با جمعیت هلال احمر مازندران همکاری دارند، انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز طرح همای رحمت در حال انجام است، اضافه کرد: تا روز گذشته 4 هزار و 500 بسته شامل مواد غذایی و بهداشتی تهیه شده و در حال بسته‌بندی است که از هفته دوم ماه مبارک رمضان در سطح استان بین خانوارهایی که از قبل شناسایی شدند، توزیع می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران در بخش دیگری از سخنان خود درباره طرح‌های تابستانه امداد و نجات از اول تا 31 خرداد ماه امسال، خاطرنشان کرد: 527 عملیات امداد و نجات شامل امداد و نجات جاده‌ای، ساحلی، کوهستانی، آتش‌سوزی جنگل‌ها و گم‌شدگی در سطح استان انجام شد.

این مسئول با بیان اینکه طی این مدت دو هزار و 672 نفر حادثه دیده داشتیم، افزود: یک‌هزار و 426 نفر در سواحل، یک‌هزار و 246 در جاده‌ها و نقاط کوهستانی 2 هزار و 253 مصدوم زیرپوشش خدمات جمعیت هلال‌احمر مازندران قرار گرفتند که از این تعداد 2 هزار و 44 نفر به‌صورت سرپایی مداوا شدند و 209 نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

ولی‌پور یادآور شد: از تعداد 2 هزار و 44 مصدومی که به‌صورت سرپایی مداوا شدند، یک‌هزار و  402 نفر در سواحل و 642 در جاده‌ها و نقاط کوهستانی بودند.

وی در پایان گفت: 650 تیم عملیاتی با به‌کارگیری 333 خودروی عملیاتی متشکل از 2 هزار و 143 نفر روز امدادگر و نجات‌گر آموزش‌دیده هلال‌احمر این خدمات را ارائه کردند که یک‌هزار و 256 نفر در سطح سواحل و 885 در جاده‌ها، نقاط کوهستانی و سایر مناطق بودند.