سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

اجرای طرح هر محله یک پارک در ساری- طراحی نقاشی های سه بعدی خیابانی - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح هر محله یک پارک در ساری- طراحی نقاشی های سه بعدی خیابانی

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی عبوری بعد از ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به پروژه های در دست ساخت ساری گفت :احداث پارک محله ای شهید جهان پیما واقع درمنطقه امام زاده عباس با مساحت چهار هزار متر مربع  و هزینه ای بالغ بر 250 میلیون تومان  در دهه فجر بهره برداری می شود.

وی افزود: طرح هر محله یک پارک برای استفاده همه مردم از فضای سبز و فضای تفریحی در دستور کار شهرداری ساری است و زمان بندی برای این پارک 6 ماه بوده که در طول 5 ماه و در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

عبوری گفت: برخورداری از فضای سبز ،سرویس بهداشتی و فضای ورزشی از ویژگیهای این پارک است که پیمانکار آن سازمان پارکها و فضای سبز ساری است.

طرح هر محله یک پارک

وی اظهار داشت: احداث پارک کندرو میدان فرح آباد  یکی دیگر از پروژه های در دست ساخت شهرداری است از میدان فرح آباد تا ششصد  ادامه دارد و برای کاهش ترافیک و استفاده مردم از فضای سبز مناسب در حال اجراست.

وی عنوان کرد: طرح هر محله یک پارک میدان پارک ساری کنار در دهه فجر به بهره برداری می رسد ولی در برخی مناطق به دلیل نبود فضای کافی و فقر زمین برای ایجاد پارک  از میادین ساری برای ساخت فضای سبزاستفاده شده است.

وی پارک میدان ساری کنار را ازجمله این میادین برشمرد و افزود: این پارک با هزارو800 متر مربع و برخورداری از آب نما ،وسایل ورزش همگانی ، پارک کودکان ،فضای سبز ،در دهه فجر به بهره برداری می رسد و در کنار این پروژه و خیابانهای اطراف این میدان مهار آبهای سطحی نیز در حال انجام است.

وی هزینه مهار آبهای سطحی این منطقه را بالغ بر 300 میلیون تومان برشمرد و افزود: هزینه تجهیز میدان ساری کنار بالغ بر 200 میلیون تومان بوده است.

عبوری در معرفی پارک محله ای کوی اتحاد آن را یک پارک جامع و کامل در منطقه جنوبی ساری به مساحت 16 هزار متر مربع برشمرد و افزود: این پارک دارای مجتمع فرهنگی ،زمین فوتبال ،پارک کودکان ، کتابخانه و فضای سبز است.

وی هزینه احداث این پارک را یک و نیم میلیارد تومان برشمرد و گفت: عملیات اجرایی آن از امروز آغاز و سعی بر آن است که تا اوایل تابستان به بهره برداری برسد.

شهردار ساری همچنین با اشاره به ساخت پارک محله ای ملت واقع در خیابان ملت ساری گفت:زمین این پارک با مساحت هزارو100متر مربع وهزینه یک میلیارد تومان تملک  وبا ایجاد فضای سبز ،فضای ورزش همگانی ،سرویس بهداشتی و پارک کودکان توسط سازمان عمران و با هزینه 200 میلیون تومان در حال ساخت است که در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار ساری به  فاز اول شهید اندرخورا اشاره کرد و اظهار داشت: فاز اول آن به بهره برداری رسیده و فاز دوم آن که امروز در حال تخریب منازل تملک شده است در 3 یا 4 ماه آینده به بهره برداری می رسد.

عبوری با اشاره به اینکه این پروژه گفت: از ابتدای بلوار امیر مازندرانی تا بیمارستان شفا مشکل ترافیکی و بلا تکلیفی مالکان نیز پس از 31 سالرفع می شود.

وی افزود: این پروژه 3 ماه زودتر از موعد مقرر تملک فاز یک میان گذر شمالی که از سال 61 طرح آن تصویب شده بود در سال 92 شروع و3 ماه زودتر نیز به پایان می رسد و با میان گذرکه میان امیر مازندرانی و کمربندی شمالی احداث شده است، ترافیک امیر و کمربندی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد .

شهردار ساری با اشاره به ساخت میان گذر شمالی ساری افزود: همان میزان که اتوبان امام علی در تهران مهم است این میان گذر در ساری با مسافت 3 کیلومتر غرب و شرق ساری را به هم متصل می کند، این میان گذر از میدان امام شروع و خیابان امام هادی واقع در کمربندی شرقی ساری را در برمی گیرد.

مهدی عبوری اظهار داشت: از مسیر 2 هزار و 850 متری قریب به هزار و 700 مترتملک و بازگشایی شده است، یعنی فاز اول و دوم تملک زمینها و منازل صورت گرفته و فاز سوم نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت و از دهه فجر امسال تملک فاز سوم این پروژه در دستور کار قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: اگر مشکلات امروزه در ساری وجود دارد به خاطر عدم توجه به طرحهای تفضیلی ساری است و اینکه هر مدیری به طرحهای خارج از طرح تفضیلی پرداخته است.

اجرای طرح تفصیلی ساری

وی اظهار داشت: اجرای کامل طرحهای تفضیلی در دستور کار شهرداری و شورا قرار گرفته است و تا پایان برنامه 20 ساله عینا طرح تفضیلی ساری پیاده و ساری به یک شهر پویا تبدیل خواهد شد .

شهردار ساری گفت: کمربندی شمالی ساری بعد از 37 سال در یک سال اخیر اجرا  و فاز اول آن به بهره برداری خواهد رسید.

وی پروژه کمربندی شمالی را از دانشگاه علوم پزشکی واقع در 3 راه جویبار تا گارد جنگل برشمرد و افزود از ابتدای سه راه جویبار تا انتهای 22 بهمن پلی به ارتفاع 32 متر و طول 900 متر احداث تا بار ترافیکی این منطقه را کاهش دهد.

وی افزود: با همکاری که دستگاهها مختلف از جمله شرکت آب برق گاز برای پیشرفت هرچه سریعتر این پروژه داشته اند تا عید به صورت موقت یک لاین آن به بهره برداری خواهد رسید.

بودجه 25 میلیارد تومانی تملک دارایی،

عبوری با اشاره به اینکه شهرداری ساری برای آزاد سازی و تملکات  هزینه های زیادی را متقبل شده افزود:برای سال آینده در بودجه  25 میلیارد تومان برای این امر اختصاص داده شده است.

وی تاکید کرد: تمام هم و غم ما خیابانهای اصلی است  و پس از آن به سراغ خیابانهای فرعی خواهیم رفت.

شهردار ساری در ادامه به مرکر دفن زباله به صورت استاندارد اشاره و با اشاره به مسافت 130 کیلومتری تا مرکز دفن موقت زباله در منطقه پشت کوه افزود: استفاده از ماشینهای غیر استاندارد در حمل زباله به این منطقه وتخلیه شیرابه در مسیر باعث آلودگی محیط زیست ونارضایتی ساکنین این منطقه شد.

وی اظهار داشت: با مدیریت جدید شهرداری زمین کنونی را خریداری  کرد و با احداث سکوی استاندارد پرس زباله و جدا سازی شیرابه از طریق نانو  برای آبیاری زراعی که برای اولین بار در کشور و با هزینه  یک میلیاردو 250 میلیون تومان توسط دانشگاه نوشیروانی بابل انجام خواهد شد.

عبوری هزینه ساخت این سکو  را بالغ بر یک میلیارد تومان برشمرد و افزود: این سکو تا دهه فجر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و با این کار روزانه 70 هزار لیتر شیرابه تصفیه و به آب مخصوص زراعی تبدیل خواهد شد.

شهردار مرکز استان همچنین با اشاره به پارک بهار نارنج ساری واقع در خیابان قارن و مرکز شهر ساری اظهار داشت: یکی از ویژگیهای این پارک را داشتن یک عمارت قدیمی برشمرد و افزود: بازسازی این عمارت توسط معاونت شهرسازی و سازمان پارکها به شیوه سنتی و قدیمی در دستور کار قرارداد.

وی با اشاره به اینکه خانه فرهنگ و هنر هنرمندان شهر در این مکان قرار می گیرد تصریح کرد : در دهه فجر و با حضور مردم یک جشن باشکوه همزمان با افتتاح این مکان اتفاق خواهد افتاد.

عبوری فضای این مکان را  شش هزار متر مربع برشمرد که در کنار آن یک کافی شاپ و سرویس بهداشتی و فضای سبز نیز تدارک دیده شده است .

وی وجود و طراحی المانهای مناسب و بومی شهری را در زیباسازی و ایجاد روحیه شاد شهروندی موثر برشمرد و از طراحی نقاشی 3 بعدی در خیابانهای ساری خبر داد.