جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

اجرای طرح های پالایشگاه و تله کابین ،مشکل بیکاری بهشهر را برطرف می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح های پالایشگاه و تله کابین ،مشکل بیکاری بهشهر را برطرف می کند

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ محمدتقی نورزاد ˈ روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بهشهر که اردوگاه شهید هاشمی نژاد سپاه در مجموعه تفریحی و گردشگری عباس آباد این شهر برگزار شد اظهار کرد : ساخت مرحله اول پالایشگاه بهشهر از مدتی قبل آغاز شده و مطابق وعده سرمایه گذار در کمتر از 20 ماه دیگر به بهره برداری خواهد رسید .

وی بیان کرد : پالایشگاه بهشهر حدود 2 هزار فرصت شغلی مستقیم ایجاد می کند که با تکمیل و راه اندازی تمام مراحل این واحد بزرگ صنعتی ، بخش زیادی از دغدغه کمبود فرصت های شغلی پایدار در منطقه از میان خواهد رفت .

فرماندار بهشهر به اجرای طرح تله کابین بهشهر اشاره کرد و گفت : عملیات ساخت این طرح گردشگری و توریستی روز جمعه و با حضور مسوولین استانی و شهرستانی اغاز می شود .

نورزاد ادامه داد : سرمایه گذار بخش خصوصی این طرح ، 800 میلیارد ریال سرمایه خود را برای اجرای طرح هایی که می تواند موجب جذب گردشگر شود هزینه خواهد کرد و برای 500 نفر به طور مستقیم و پایدار شغل ایجاد خواهد شد .

وی به برخورداری بهشهر از آثار متعدد تاریخی و طبیعی اشاره کرد و گفت : باید بتوانیم با اجرای طرح های مناسب ، از این قابلیت ها برای کمبودهای شهرستان به خصوص حل مشکل بیکاری جوانان استفاده کنیم .

فرماندار بهشهر بیان کرد : توجه به ظرفیت های گردشگری و تفریحی منطقه و استفاده مطلوب از سرمایه بخش خصوصی، زمینه ایجاد تحول اقتصادی در شهرستان و بازگشت رونق به زندگی مردم را فراهم می کند.

نورزاد افزود: در بهشهر امکانات و قابلیت های گردشگری فراوانی وجود دارد که اگر به طور صحیح از این امکانات استفاده شود، بخش زیادی از مشکل بیکاری جوانان شهرستان برطرف خواهد شد.

فرماندار بهشهر به آبگیری سد گلورد در سال 93 اشاره کرد و گفت : بهره برداری از سد گلورد ، کشاورزی منطقه شرق مازندران را متحول کرده، موجب افزایش تولیدات کشاورزی خواهد شد .

نورزاد افزود: آبگیری این سد ، مشکل کمبود آب زمین های کشاورزی پایین دست را برطرف کرده و زمین های موجود در این مناطق را از بی آبی نجات خواهد داد.

وی ادامه داد : زمینه های لازم برای استفاده مطلوب از سرریز آب این سد در حال انجام است و با احداث کانال های انتقال آب در مناطق پایین دست شهرستان ، آماده استفاده مطلوب از منابع آبی این سد هستیم .