سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اجرای طرح هادی در حدود دو هزار روستای مازندران نیاز است - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای طرح هادی در حدود دو هزار روستای مازندران نیاز است

اجرای طرح هادی در حدود دو هزار روستای مازندران نیاز است


معاون عمرانی استاندار مازندران گفت : اجرای طرح هادی در یکهزار و 800 روستای این استان نیاز است.

اجرای طرح هادی در حدود دو هزار روستای مازندران نیاز است

به گزارش خبرنگار ایرنا سید علی نبیان روز شنبه در نشست هم اندیشی مجمع نمایندگان و شورای اسلامی مازندران در شهرستان سیمرغ اعلام کرد : براساس هدفگذاری انجام شده اجرای طرح هادی در 700 روستای مازندران در مدت دو سال انجام خواهد شد .

وی از اجرای طرح هادی بعنوان دغدغه بحق اعضای شورای اسلامی و مردم نام برد و گفت : تاخیر در اجرای این طرح ها موجب نارضایتی در مردم شده است .

معاون عمرانی استاندار مازندران همچنین به برخورداری روستاهای فاقد دهیاری از اعتبارات مورد نیاز برای انجام امور خبرداد و افزود : با افتتاح حساب از سوی فرمانداریها این اعتبارات تخصیص می یابد.

وی با اشاره به اینکه مازندران در جذب مسافر و گردشگر بعنوان استان برتر در کشور به شمار می رود ، اعلام کرد : روستاها از جمله ظرفیتهای گردشگری مازندران به شمار می رود .

به گفته معاون عمرانی استاندار مازندران براساس آمارهای رسمی حدود 60 هزار ویلا در روستاهای استان وجود دارد که می بایست از این ظرفیت برای حضورو جذب گردشگران استفاده شود .

وی به دغدغه و مشکلات مازندران از جمله نبود راه مناسب و نبود سیستم مناسب جمع آوری زباله اشاره کرد و گفت: می بایست این مشکلات برطرف شود تا فضایی مناسب برای گردشگری فراهم شود .

استان مازندران دارای دو هزارو 956 روستا با یک هزار و 912 دهیاری فعال است .