سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

اجرای طرح نشاط معنوی در 10 بقعه شاخص بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح نشاط معنوی در 10 بقعه شاخص بابل

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابل با اشاره به اینکه طرح نشاط معنوی در 10 بقعه شاخص بابل در حال برگزاری است، گفت: 60 مربی بومی در این طرح با اداره اوقاف همکاری دارند.

اجرای طرح نشاط معنوی در 10 بقعه شاخص بابل

جعفر صفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بابل اظهار کرد: طرح نشاط معنوی از طرح‌های ویژه و اولویت‌دار سازمان اوقاف است که چند سالی است با رویکرد فرهنگی در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شود، به صورت تخصصی و قوی اجر می‌شود.


وی با اشاره به اینکه طرح نشاط معنوی در 10 بقعه شاخص شهرستان با برنامه متنوع فرهنگی و مسابقات همراه با اهدا جوایز ویژه به شرکت‌کنندگان در حال برگزاری است، افزود: این طرح همراه با برپایی خیمه‌های معرفت  است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابل  تصریح کرد: در این طرح 15 روحانی بومی و اعزامی سازمان اوقاف و امور خیریه در این بقعه‌های شاخص فعالیت دارند.

این مسؤول با اشاره به اینکه تاکنون 750 نفر در این طرح ثبت‌نام کردند، یادآور شد: طرح نشاط معنوی برای سه مقطع سنی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان اجرا می‌شود که دانش‌آموزان می‌توانند در این بقاع شاخص ثبت‌نام کنند.


صفری برگزاری اردوهای فرهنگی، تربیتی، آموزشی و ورزشی از برنامه‌های این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: کلاس‌های این طرح شامل کامپیوتر، روان‌خوانی، روخوانی، حفظ قرآن، خیاطی، مسابقات فوتبال، گلدوزی و شنا است.


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابل از به‌کارگیری دو دانشجو اعزامی از دانشگاه علوم و معارف سازمان اوقاف و امور خیریه در این طرح خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت و تخصصی بودن برنامه‌های این طرح انتظار داریم دانش‌آموزان با هدایت والدین برای بهره‌مندی بیشتر حضور پررنگ‌تری در این کلاس‌ها داشته باشند.