جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

اجرای طرح مودت در بقاع و امامزادگان مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح مودت در بقاع و امامزادگان مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس در ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده با بیان اینکه عمران و آبادانی بقاع و اماکن متبرکه ضروری ترین اهداف طرح مودت است، افزود: مهم‌ترین اهداف اجرای طرح مودت بقعه محوری و تقویت نقش و مشارکت‌های دولتی و مردمی در عمران بقاع متبرکه، مساجد و اماکن مذهبی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه از گذشته تاکنون یکی از فرصت‌ها در بقاع و اماکن متبرکه علاقه، اعتقاد قلبی و مودت آحاد مردم و شیفتگان به خاندان اهل بیت (ع) در اداره، تعمیر و آبادانی بقاع متبرکه و امامزادگان بوده است، افزود: به طوری که افراد خیر در تمام ادوار برای عمران و آبادانی این اماکن مقدس پیشگام بوده و خدمات زیادی را به امامزادگان ارائه داشته‌اند.

علیزاده تصریح کرد: این اقدامات در برخی از اماکن متبرکه به بهترین وجه صورت گرفته و در برخی از مکان‌ها اقدامی در این راستا انجام نشده و این موضوع نیازمند همت همگانی است.

وی با بیان اینکه نذورات ضریح، صندوق بقاع متبرکه و اعتبارات دولتی جوابگوی انجام تمام امور عمرانی و فرهنگی اماکن متبرکه نیست، بیان کرد: طرحی با عنوان « طرح مودت » در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان استان مازندران به مرحله اجرا در آمده است تا بتوان به نحو مطلوب و بهینه از ظرفیت خیرها استفاده کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، خدمات تبرعی را خدمات مهندسی و فنی، تخصصی مالی و حسابداری، فنی، هنری، فرهنگی، کارگر ساختمانی ، ماشین آلات ساختمانی و سایر خدمات که به صورت افتخاری بوده را از دیگر موارد طرح مودت عنوان کرد.

علیزاده اذعان داشت: طرح مودت توسط هیئت امنا و امین بقاع متبرکه با دعوت از خیرها، بانیان و مسئولان به منظور شناساندن اهداف، نیازهای مادی و معنوی، برنامه‌ها، تبادل نظر و یافتن راه‌کارهای همکاری و مشارکت، ایجاد منابع مالی جدید برای عمران و آبادانی بقاع متبرکه، رشد و تسریع در ساخت و ساز و توسعه بقاع متبرکه و جمع آوری نذور و تامین امکانات برای بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه زمینه‌ها و روش‌های طرح مودت با توجه به وضعیت، موقعیت و فرهنگ هر استان به صورت‌های مختلف توسط هیئت امناء امامزادگان با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه فراهم می‌شود، افزود: مسئولیت اجرای طرح مودت با هیئت امناء و امین بقعه، پیگیری با اداره اوقاف و امور خیریه و نظارت بر حسن اجرای کلیه امور طرح با اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: شناسایی و بهره‌گیری از خدمات و تجارب خیرهای بقعه‌ساز، جلسه طرح مودت، مراسم گلریزان عمرانی و تجهیز بقاع متبرکه، طرح احسان زائر، مراسم غبارروبی، بهره‌گیری از سفره‌های نذری و اطعام ‌دهی توسط زائران و طرح برکت از موارد اجرای طرح مودت در امامزادگان و بقاع متبرکه است.