سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

اجرای طرح مستشهدین عاشورا در ایام اربعین حسینی - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح مستشهدین عاشورا در ایام اربعین حسینی

حجت‌الاسلام ناصر شکریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از ساری درباره برنامه‌های ویژه اربعین حسینی در مازندران، اظهار داشت: امسال عزم ملی بر این است با توجه به شرایط خاص موجود منطقه حضور نیروها و هیئت‌های عزاداری در کربلای معلی بیش از سال گذشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مازندران هم به‌خاطر این همراهی در اجرای عزم ملی با گروه‌های قرارگاه خاتم جلساتی برگزار کرد، افزود: امسال گروه‌های مشتاق متعدد و زیادی از استان به کربلای معلی مشرف شدند.

شکریان تصریح کرد: اعزام گسترده زائران به نجف و کربلا سبب شد تا برنامه‌های فرهنگی متنوعی در ایام اربعین حسینی از سوی مسئولان فرهنگی اجرا شود.

این مسئول با اعلام اینکه 17 آذرماه سال‌ جاری به سوی خاک عراق پرواز داریم تا سه‌شنبه به نجف برسیم و توفیق زیارت با پای پیاده تا کربلای معلی را داشته باشیم، گفت: کاروان مشتاق به زیارت سید‌الشهدا از نجف تا کربلا را با پای پیاده طی می‌کنند.

وی افزود: مدتی که در سفر به نجف و کربلا هستیم از برنامه‌های فرهنگی که در مواکب مختلف اجرا می‌شود، بازدید داریم.

شکریان با بیان اینکه در دهه آخر ماه صفر با اعزام مبلغان دینی آیین زیارت اربعین حسینی و زیارت از راه دور پیامبر (ص) را در 28 صفر و در مساجد، تکایا، امامزاده‌ها و مصلی‌های شهر و روستاهای مازندران داریم، یادآور شد: همچنین حضور هیئت‌های مذهبی از مازندران به مشهد مقدس را داریم که مانند سال گذشته با حضور استاندار در این مراسم حضور می‌یابیم.

وی خاطرنشان کرد: طرح مستشهدین عاشورا در ایام اربعین و 28 صفر در مازندران اجرا می‌شود.

{jcomments off}