سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

اجرای طرح فرهنگ کارت در مازندران آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح فرهنگ کارت در مازندران آغاز شد

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همزمان با آغاز این طرح به خبرنگار ایرنا گفت : تمام فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان می توانند از امروز اول اسفند از خدمات این طرح بهره مند شوند.

ˈ علی قاسمی ˈ تقویت فرهنگیان را مهم ترین راهبرد کلان صندوق ذخیره فرهنگیان برشمرد و افزود : ارائه فرهنگ کارت از خدمات جدید این صندوق به اعضاء است که برای تمامی کارکنان شاغل و بازنشسته صادر می شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ کارت ها شارژ 100 هزار تومانی می شود، یادآور شد: دارندگان این کارت می توانند از تخفیف 5/26 درصدی بهره مند شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از عضویت 70 درصد از 42 هزار فرهنگی شاغل در دستگاه تعلیم و تربیت استان در صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و گفت : ما علاقه مندیم تا استان مازندران با توجه به ظرفیت های بالا آغازگر طرح و برنامه های کلان این صندوق باشد.

وی با بیان این که مطابق متن اساسنامه قرار شد بخشی از سرمایه گذاری صندوق توسط فرهنگیان و پنج درصد از آن توسط دولت انجام شود، یاد آور شد: تا پیش از این دولت نسبت به پرداخت حق سهم خود علاقه ای نشان نداده بود.

قاسمی با تاکید بر همراهی و حمایت دولت تدبیر و امید از صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، گفت: به دلیل عدم توجه در گذشته ، از ظرفیت های این صندوق استفاده نشد.