سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت‎سواران از 22 آبان در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت‎سواران از 22 آبان در مازندران

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران از آغاز طرح ساماندهی و انضباط بخشی موتورسیکلت‌سواران متخلف از 22 آبان ماه در استان خبر داد.

اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت‎سواران از 22 آبان در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری،  مهدی باقری در جمع خبرنگاران، گفت: برابر ماده 20 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، ضمن این که قوانین و مقررات عمومی مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور در موتورسیکلت‌ها جاری است، لازم است راکبان موتورسیکلت‌ها نیز به رعایت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی اهتمام جدی داشته باشند.

وی افزود: هرگونه حرکت در پیاده‌رو، حرکت در جهت مخالف مسیر مجاز، ایجاد صداهای ناهنجار، حمل بار غیرمتعارف، انجام حرکت‌های نمایشی و مارپیچ، حمل یدک، عدم استفاده از کلاه ایمنی، حرکت برروی یک چرخ، تردد در خطوط ویژه اتوبوس‌رانی و رانندگی بدون گواهینامه توسط راکبان موتورسیکلت ممنوع است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با اشاره به این که 22 درصد کشته‌شدگان حوادث رانندگی در استان را راکبان موتورسیکلت تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: بیشترین گروه سنی راکبان موتورسیکلت افراد بین سنین 18 تا30 سال هستند.

این مسؤول از توقیف 22 هزار و 380 دستگاه موتورسیکلت از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و بیان کرد: طرح ساماندهی و  انضباط بخشی موتورسیکلت‌سواران در استان از 22 آذر ماه آغاز می‌شود.

باقری با اشاره به اهداف این طرح، گفت: این طرح به منظور کاهش کشته‌شدگان حوادث رانندگی، تأمین سلامت موتورسوران و امنیت و آسایش عمومی شهروندان اجرایی می‌شود.