جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

اجرای طرح زمستانی پلیس‌راه و راهداری در 4 محور مواصلاتی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح زمستانی پلیس‌راه و راهداری در 4 محور مواصلاتی مازندران

معاون عمرانی استانداری مازندران گفت: طرح زمستانی پلیس‌راه و راهداری مازندران در چهار محور مواصلاتی از 23 آذر ماه تا 23 اسفند ماه جاری انجام می‌شود.

اجرای طرح زمستانی پلیس‌راه و راهداری در 4 محور مواصلاتی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی نبیان صبح امروز در رزمایش یگان امدادی ویژه طرح زمستانی در محورهای مواصلاتی مازندران که با همکاری دستگاه‌های اجرایی در محل فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، اظهار کرد: مازندران با 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت به لحاظ گردشگرپذیر بودن در طول سال به مردم کشور خدمات‌رسانی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در سالی که با شعار هم‌دلی و هم‌زبانی مزین شده است، همه دستگاه‌های اجرایی تابع منویات رهبری هستند، افزود: طرح زمستانی پلیس‌راه با همکاری دستگاه‌های اجرایی از 23 آذرماه تا 23 اسفندماه در چهار محور کندوان، هراز، سوادکوه و کیاسر اجرا می‌شود.

معاون عمرانی استانداری مازندران با اعلام اینکه پلیس‌راه استان در 13 مرحله برای امدادرسانی طرح زمستانی برنامه‌ریزی کرده است، اضافه کرد: 520 نفر از نیروی‌های انتظامی اقدامات لازم را برای اجرای طرح زمستانی راه‌های مازندران انجام می‌دهند.

این مسئول از فعالیت 33 اکیپ راهداری، 380 راهدار، 248 دستگاه ماشین‌آلات مورد نیاز در چهار محور مواصلاتی مازندران در اجرای طرح امدادرسانی زمستانی خبر داد و گفت: راهداری مازندران در اجرای طرح زمستانی 3 هزار و 800 کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی مازندران را پوشش می‌دهد.

نبیان با بیان اینکه هلال‌احمر در بیشتر مناطق استان پایگاه امداد و نجات دارد، ادامه داد: اورژانس مازندران هم در بیشتر مناطق مازندران دارای پایگاه امدادی است اما در اجرای طرح زمستانی فعالیت در راه‌های مواصلاتی مازندران بیشتر می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران نیز با بیان اینکه خودروهای راهداری مازندران با تجهیزات مناسب در اجرای طرح زمستانی خدمات‌رسانی می‌کنند، تصریح کرد: امسال ماشین‌آلات راهداری نسبت به سال‌های گذشته مجهز و به‌روز شده است.

حیدر نوروزی افزود: امسال ماشین‌آلات نمک‌پاش و آب نمک در پایگاه‌های راهداری در مناطق کوهستانی و برف‌گیر مستقر است.

وی با اعلام اینکه برخی پروژه‌های راه سازی در محورهای اصلی مازندران در فصل زمستان به لحاظ وضعیت جوی تعطیل می‌شود، گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی برخی از پروژه‌هایی که قابلیت اجرا باشد به کار خود ادامه می‌دهد.

رئیس پلیس‌راه مازندران هم با اعلام اینکه با توجه به فرهنگ‌سازی‌های مکرری که می‌شود فقط 60 درصد مردم به نکات ایمنی رانندگی توجه می‌کنند، اظهار کرد: لازم است مردم برای نجات جان خود و سایر هم‌وطنان توصیه‌های ایمنی را هنگام رانندگی جدی بگیرند.

جعفر محمدنژاد با تأکید براینکه هم‌وطنان ما در فصل زمستان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند و در حالت ضروری با حمل و نقل عمومی جاده‌ای مسافرت کنند، افزود: بیشتر تصادفات جاده‌ای به‌دلیل توجه نداشتن رانندگان به تابلوهای راهنمایی و رانندگی است.

رئیس پلیس‌راه مازندران با بیان اینکه هم‌وطنان در هنگام سفر با خودروهای شخصی تجهیزات ایمنی و زنجیر چرخ را به‌ همراه داشته باشند، گفت: خودروهای چینی به‌ویژه شاسی‌بلندها از سری خودروهایی هستند که در هنگام سفر زمستانی یخ می‌زنند و قادر به حرکت نیستند.