جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

اجرای طرح جاری آمار محصولات کشاورزی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح جاری آمار محصولات کشاورزی در مازندران

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از اجرای طرح جاری آمار محصولات کشاورزی از 16 آبان ماه در استان خبر داد.

اجرای طرح جاری آمار محصولات کشاورزی در مازندران

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سیدمحمد جعفری روز یکشنبه از اجرای طرح جاری آمار محصولات زراعی در مازندران خبر داد و افزود: این طرح شامل محصولات گندم، جو، شلتوک و سایر محصولات کشاورزی است.
وی با اشاره به اینکه اجرای میدانی این طرح از 16 آبان ماه آغاز و تا 30 آذرماه در مازندران ادامه دارد، افزود: این طرح در روستا های سراسر استان با هماهنگی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها و کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی و اداره آمار و فناوری اطلاعات معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اجرا می شود.
جعفری گفت: با توجه به اهمیت آمار در برنامه ریزی بخش کشاورزی از کارشناسان دارای سابقه در اجرای این طرح استفاده می شود.
وی هدف از اجرای این طرح را به دست آوردن آمار صحیح و قابل استناد و کاهش هزینه تولید اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح برنامه ریزی برای میزان کشت و تولید برای سال بعد انجام می شود.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: آموزش ملی روسای ادارات آمار از 10 آبان ماه در مرکز علمی آمار برگزار می شود و آموزش نیرو های اجرایی در استان از 13 آبان ماه اجرا می شود.
مازندران دارای بیش از 460 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است که سالانه بیش از شش میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود.