سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

اجرای طرح توسعه مقبره امامزاده عبدالله آمل نیازمند50میلیارد ریال اعتبار است - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح توسعه مقبره امامزاده عبدالله آمل نیازمند50میلیارد ریال اعتبار است

حجت الاسلام ˈرسول علیخانیˈ روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : تاکنون برای اجرای دو مرحله این طرح که شامل تهیه طرح و ساختمان مقبره امامزاده و نیز شامل دیوار چینی، نازک کاری، ایجاد تاسیسات و تکمیل ساختمان برای اتمام ساختمان سازی گنبد و دیوارهای حرم مطهر بوده بیش از20میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: بزودی مناقصه 5 میلیارد ریالی برای انجام بخش دیگری از طرح توسعه حرم مطهر امامزاده عبداله برگزار وپیمانکار واجد شرایط نیز انتخاب خواهد شد.

رییس اداره اوقاف وامور خیریه آمل اضافه کرد: پیشرفت انجام شده در این طرح اکنون حدود 60 درصد است و برای تسریع در اجرای آن به کمک های مردمی از محل جمع آوری نذورات نیاز است.

حجت الاسلام علیخانی گفت: طرح جامع بازسازی و بهسازی آستانه مبارکه امامزاده عبدالله آمل در راستای طرح تبدیل بقعه متبرکه به قطب فرهنگی شامل مجموعه فرهنگی، آموزشی، اداری، صورت می گیرد و این در مجموع در زمینی به مساحت 170 هزار متر مربع در حال اجرا است که از این مساحت حدود دو هزار و500متر مربع مربوط به صحن مطهرامامزاده است.

وی اضافه کرد: درطرح جامع آستانه امامزاده عبدالله (ع) آمل ، ساخت مرکزدرمانی، حوزه علمیه، بازارچه های محصولات، امکانات رفاهی وتفریحی برای زائران ونیز توسعه فضای آستانه مبارکه پیش بینی شده است.

حجت الاسلام علیخانی، اجرای کامل طرح جامع امامزاده عبدالله آمل را نیازمند همکاری بیش از پیش مسوولان و همچنین اقشار مختلف مردم ذکر کرد.

وی ادامه داد: مردم مومن و ولایتمدار مازندران می توانند وجوهات نقدی خود را به آستانه مبارکه امامزاده عبدالله آمل واریز کنند.

حدود 97بقعه متبرکه در شهرستان آمل وجود دارد.