جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

اجرای طرح توان‌افزایی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی زنان در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح توان‌افزایی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی زنان در مازندران

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: مازندران به عنوان مجری طرح توان‌افزایی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی زنان انتخاب شد که اعتبار این طرح به‌زودی به استان ابلاغ می‌شود.

اجرای طرح توان‌افزایی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی زنان در مازندران

مریم جمشیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در نشست هم‌اندیشی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اعضای فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی و مدیران کل امور بانوان و خانواده استانداری‌های سراسر کشور برگزار شد که با پیگیری‌های ادارات کل امور بانوان برای 31 استان در مجموع 3 میلیارد و 100 میلیون تومان و برای هر استان 100 میلیون تومان برای توسعه و تجهیز پارک‌های بانوان هر استان اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: در ماده 116 تدوین برنامه ششم پس از جمع‌بندی به چهارچوبی برای قابلیت ارائه در احکام برنامه توسعه ششم دست یافته است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران ادامه داد: برای پیگیری و تحقق امور مربوط به بانوان و خانواده تمامی دستگاه‌های اجرایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، موظف هستند تا در طول پنج سال آتی با برنامه‌های شاخص‌گذاری شده و کمی به مسائل امور بانوان و خانواده بپردازند.

این مسؤول اضافه کرد: در جلسه هفته گذشته مجلس ماده 116
که به لایحه احکام ماده‌های 117 با کمی اصلاحات مصوب و اضافه شد سیاست‌های کلی خانواده و جمعیتی تبیین شد، تا با رویکرد مشخص در پنج سال آینده بحث عدالت جنسیتی به بهترین نحو محقق شود.

جمشیدی با بیان اینکه منشور حقوق شهروندی به‌عنوان مجموعه‌ای از قوانین برای اراده تحقق و احیا است که به استان‌ها ارسال خواهد شد، افزود: حقوق شهروندی همراه با مسؤولیت است هرچند که از حقوق بشر نشات می‌گیرد اما بیشتر به جزییات می‌پردازد.

وی با بیان اینکه طرح توان‌افزایی زنان مدیر به‌زودی در سراسر کشور اجرا خواهد شد، اظهار کرد: ابلاغ قانون کاهش زنان شاغل دارای شرایط خاص که به دقت در استان‌ها اجرا نمی‌شود و وحدت رویه‌ای در این زمینه وجود ندارد که باید با مشارکت معاونت حقوقی ریاست جمهوری شفاف‌سازی در این زمینه انجام شود تا این قانون به‌خوبی در استان‌ها اجرا شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران یادآور شد: سیاست‌های کلی خانواده نیز به تمام قوا برای تحقق سیاست‌ها ابلاغ شده و تقسیم کار ملی در مورد ۱۶ بند سیاست‌ها صورت گرفت که این تقسیم کارها به استان‌ها ارسال می‌شود.

جمشیدی با اشاره به اینکه برنامه‌ای در حال تدارک است تا دبیرخانه دائمی بزرگداشت هفته زن تشکیل شود، افزود: بانوان موفق سراسر کشور در برنامه باشکوهی در اسفند ماه مصادف با هفته میلاد حضرت زهرا (س) و هفته زن با حضور رئیس‌جمهور تجلیل می‌شوند.

وی بیان کرد: استان مازندران به‌عنوان یکی از استان‌های موفق در زمینه پیگیری امور بانوان و خانواده و برای اجرای طرح توان‌افزایی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده‌ها انتخاب شد که اعتبار آن به‌زودی برای اجرای طرح به استان ابلاغ می‌شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در پایان با اعلام اینکه موافقت‌نامه طرح بین معاونت امور زنان ریاست جمهوری و استاندار مازندران امضا شد، گفت: شیوه‌نامه طرح نیز به دفتر امور بانوان وخانواده مازندران تحویل شده است.