سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در بهنمیر - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در بهنمیر

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر،حسینجان جهانی صبح امروز در جلسه اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در سالن اجتماعات این شهرداری اظهار داشت: در جهان امروز مدیریت مواد زائد جامد شهری پیرامون چهار محور کاهش زباله از مبدا، بازیافت، تهیه کمپوست و دفن بهداشتی زباله بنا شده است.

وی از برنامه‌ریزی دقیق و اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در تمام نقاط شهری بهنمیر خبر داد و افزود: مهم‌ترین اهداف این طرح، بهینه‌سازی در جمع‌آوری، خالص‌سازی زباله‌های خشک برای بازیافت، جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی، به حداقل رساندن دفن زباله و حذف آن در آینده است.

شهردار بهنمیر حفظ محیط زیست و جلوگیری از تولید و انتشار آلودگی همچنین ارتقا فرهنگ عمومی در برخورد با پسماندها را از دیگر اهداف این طرح برشمرد.

جهانی با اعلام اینکه شهرداری بهنمیر به طور میانگین روزانه هشت تن زباله و پنج تن نخاله و خاک را جمع‌آوری و دفع می‌کند، بیان داشت: این جمع‌آوری ماهانه بالغ بر 80 میلیون ریال هزینه در بردارد.

وی در پایان تصریح کرد: شهرداری بهنمیر برای حفظ محیط زیست و توسعه پایدار از محققان و پژوهشگران دانشگاهی و علمی دعوت نموده تا درباره تفکیک زباله از مبدا و جلوگیری از این هدر رفت سرمایه راهکارهای جدید ارائه دهند.