جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

اجرای طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی در روستاهای فریدونکنار - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی در روستاهای فریدونکنار

اجرای طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی در روستاهای فریدونکنار


مدیر جهادکشاورزی فریدونکنار از اجرای طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی اراضی در روستاهای فریدونکنار در دو بخش مرکزی و دهفری این شهرستان خبر داد.

اجرای طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی در روستاهای فریدونکنار

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، حسن رزاقی صبح امروز در جلسه آموزشی توجیهی طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه‎سازی اراضی در روستای نوایی‌محله‌علیا از توابع دهستان امام‌زاده عبدالله (ع) این شهرستان گفت: طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی با محوریت مسئول آب و خاک مدیریت جهادکشاورزی شهرستان، مسئول و کارشناسان مرکز جهادکشاورزی دهفری، شورای اسلامی و دهیاری اجرا می‌شود.

وی با ابراز رضایت از برگزاری جلسه آموزشی توجیهی طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی در روستای نوایی‎محله‎علیا، افزود: حضور 30 نفر از بهره‎برداران منطقه در مسجد روستا نشان‎دهنده اهمیت موضوع بوده و مدیریت جهادکشاورزی فریدونکنار در این راستا با برنامه‎ریزی های کارشناسی اقدام می‎کند.

مدیر جهادکشاورزی فریدونکنار از مهم‎ترین فواید اجرای طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه‎سازی اراضی در روستاهای فریدونکنار را مصرف بهینه آب دانست و تصریح کرد: مدیریت کامل مزارع، زهکشی و سهولت در انجام مکانیزاسیون از دیگر دستاوردهای اجرای این طرح است.

این مسئول از برگزاری کمیته اجرایی شیوه‌نامه مرکز جهادکشاورزی دهستان باریکرود فریدونکنار خبر و ادامه داد: در راستای طرح ساماندهی مراکز جهادکشاورزی، اولین جلسه گروه مشورتی شیوه‌نامه مرکز جهادکشاورزی دهستان باریکرود با حضور اعضای کمیته اجرایی و تعدادی از دهیاران، شوراها و کشاورزان پیشرو در حوزه‌های زراعی، باغی و دامی برگزار شده است.

رزاقی با بیان برخی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی، یادآور شد: اهمیت محصولات سالم، به‌کارگیری شیوه‌های فنی و نوین زراعی و ارتباط متقابل مراکز جهادکشاورزی با بهره‌برداران در این طرح تبیین و تقویت می‌شود.

وی از وجود کارشناسان جدید و استفاده بهینه از اندیشه و تجربه آنها و نقش ترویج در اعتلای بخش کشاورزی در اجرای طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی در روستاهای فریدونکنار خبر داد و اضافه کرد: حفظ و نگهداری از زمین و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی امری ضروری است.

رزاقی خواستار تلاش برای کشت محصولات سالم و ارگانیک، اجرای طرح تجهیز و نوسازی و کشت چندمنظوره در این بخش شد.

مدیر جهادکشاورزی فریدونکنار با تاکید بر لزوم تقویت نقش ترویج و توسعه دانش فنی و به‌کارگیری از این دانش‌ها در راستای کاهش مصرف نهاده‌ها، اظهار کرد: برنامه‌ریزی و اقدام کارشناسی در این راستا به افزایش عملکرد و بهره‌وری منجر می‌شود.

این مسئول از شوراها و دهیاران به‌ عنوان مددکاران ترویجی و رابطان بخش کشاورزی برای دستیابی به اهداف سازمان جهادکشاورزی در سطح روستاها نام برد و خاطرنشان کرد: اهداف شیوه‎نامه مراکز جهادکشاورزی برای مردم روستاهای فریدونکنار تشریح شده است.

رزاقی با تاکید بر اینکه باید کارشناسان مرکز در حدود پهنه تعیین شده در سطح روستاها حضور داشته باشند، گفت: باید با تشکیل جلسات با شوراها و دهیاران روستا از مشکلات و کاستی های بخش کشاورزی اطلاع داشت و با ایجاد برنامه مدون نسبت به برگزاری کلاس آموزشی و افزایش دانش فنی کشاورزان اقدام کرد.