جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

اجرای طرح برخورد با موتورسیکلت ‌سواران متخلف در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح برخورد با موتورسیکلت ‌سواران متخلف در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس مازندران، داود قاسمیان افزود: با توجه به افزایش قابل توجه تردد خودروها در سطح معابر درون شهری و در پی آن حجم بالای ترافیک، استفاده از موتور سیکلت به عنوان وسیله نقلیه با قابلیت‌های چون کم مصرف بودن و تردد آسان در سطح معابر شهری همواره مورد توجه تعداد کثیری از شهروندان بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به قابلیت‌ها و امتیازات این نوع وسیله نقلیه، عدم توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و بی توجهی به حقوق شهروندی از سوی برخی کاربران ترافیک به معضلی مهم در ترافیک شهری تبدیل شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران عدم استفاده از کلاه ایمنی، حرکات مارپیچ، ویراژ دادن، عبور از چراغ قرمز، عدم رعایت سرعت مطمئنه و رفتارهای پرخطر از سوی راکبان را از جمله تخلفات موتورسیکلت سواران در معابر درون شهری عنوان کرد.

وی افزود: در شش ماهه نخست امسال 32 درصد سوانح رانندگی در معابر درون شهری را راکبان و سرنشینان موتور سیکلت تشکیل داده‌اند.

قاسمیان با اشاره به اجرای طرح مقابله با موتورسیکلت سواران و رانندگان متخلف در سطح معابر درون شهری در سطح استان مازندران از نیمه دوم آبان ماه یکی از اهداف مهم این طرح را کاهش تلفات انسانی و رعایت دقیق قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی دانست.

رئیس پلیس راهور مازندران حفظ حقوق شهروندی و افزایش ایمنی در عبور و مرور، برخورد با تخلفات راکبان موتورسیکلت و بهبود وضعیت عبور و مرور در ارتقای فرهنگ استفاده از موتور سیکلت را از دیگر اهداف این طرح اعلام کرد.

قاسمیان در پایان از شهروندان خواست همواره با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پلیس را در برقراری نظم و انضباط اجتماعی یاری کنند.