جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

اجرای طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های ساری

رئیس نمایندگی اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌ها در شهرستان ساری از اجرای طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها در این شهر خبر داد.

اجرای طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران، سیدابوالحسن موسویان گفت: برای کاهش حوادث جاده‌ای و افزایش ایمنی مدارس حاشیه راه‌ها و فرهنگ‌سازی ترافیکی دانش‌آموزان، طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها در مدارس زیرپوشش نمایندگی اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌ها در شهرستان ساری به اجرا درآمد.

موسویان اظهار کرد: طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان‌ها و با بررسی آمار تصادفات جرحی و فوتی دانش‌آموزان مدارس حاشیه راه‌ها انتخاب شد، در 24 مدرسه حوزه نمایندگی ساری به منظور فرهنگ‌سازی ترافیکی دانش‌آموزان برای افزایش ایمنی مدارس حاشیه راه‌ها و کاهش حوادث جاده‌ای از ابتدای امسال به دو صورت فیزیکی و آموزشی در مدارس حاشیه راه‌ها اجرا شد.

موسویان ادامه داد: طرح ایمن‌سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه‌های نمایندگی ساری (شامل شهرستان‌های ساری، میاندورود، قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی) با اعتباری تخصیص یافته در سال‌جاری، در دو مرحله آموزش مقدماتی و ارائه تجهیزات ایمن‌سازی مدارس، به دانش‌آموزان به منظور کاهش حوادث جاده‌ای اجرا شد.

وی افزود: در مرحله آموزش، دانش‌آموزان مدارس ابتدایی و راهنمایی از طریق شرکت طرف قرارداد با اداره‌کل، در قالب اجرای نمایش و سرود با مفاهیم ترافیکی و اصول ایمنی و خطراتی که در رفت و آمدها به محیط آموزشی جان آنها را تهدید می‌کند، آشنا شدند و ابزارهای کمک آموزشی و تجهیزات ایمن‌سازی تحویل مدارس شده است.

رئیس نمایندگی اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌ها در شهرستان ساری در پایان گفت: با اختصاص بودجه بیشتر، مدارس بیشتری مشمول طرح قرار می‌گیرند تا با اجرای آن ایمنی مدارس حاشیه محورها افزایش یافته و تصادفات جاده‌ای کاهش یابد.