رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

اجرای طرح اعزام زائران مستمند به حرم رضوی - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح اعزام زائران مستمند به حرم رضوی

حجت‌الاسلام ستار علیزاده  امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: یکی از رسالت‌های خطیر سازمان اوقاف و امور خیریه نظارت و صیانت از نحوه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین خیر اندیش و مراقبت لازم از این امانتی است که عهده‌دار آن است.

وی بیان داشت: به دلیل عدم وجود رویه‌ای واحد در زمینه اجرای نیات واقفین در حال حاضر و بعضا اعمال سلایق به منظور انسجام‌بخشی و هدایت اجرای امینانه نیات واقفین و جلوگیری از پراکندگی در اجرا و جهت‌دهی این طرح تهیه شده تا قابلیت نظارت، گزارش‌گیری، اطلاع‌رسانی و بهره‌وری بهینه از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل بقاع متبرکه و موقوفات را در برداشته باشد.

علیزاده گفت: دستورالعمل طرح زائران حرم رضوی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه چندی پیش به این اداره کل ارسال شد و با برگزاری جلسه و تشکیل ستادی در سطح استان مازندران این دستور العمل به کلیه ادارات اوقاف شهرستان‌ها ابلاغ شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ادامه داد: این دستورالعمل با هدف اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین مرتبط با زیارت حرم علی بن موسی‌الرضا(ع) با رویکرد شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی از آثار و برکات وقف طراحی شده است.

علیزاده افزود: اجرای امینانه نیات واقفان در زمینه کمک به زوار امام رضا(ع) و پرداخت هزینه سفر زیارت به افراد مستمند، شناسایی افراد مستحق، مطابق نیت واقفین و بهره‌مندی آنان از اجرای نیت، ترویج فرهنگ زیارت و ایجاد وقف جدید برای زیارت، بهره‌مندی از برکات زیارت حضرت ثامن‌الحجج(ع) جهت عاشقان و دلباختگان حضرت به ویژه افرادی که تاکنون به زیارت حضرتش مشرف نشدند و ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور و استان جهت اجرای امینانه نیات واقفان از دیگر اهداف این طرح است.

علیزاده زمان اجرای این طرح را 30 مهر ماه تا چهارم آبان و چهار تا هفتم آبان ماه دانست و گفت: در این طرح نیاتی که از طرف واقفان خیراندیش برای کمک به زوار امام رضا(ع) برای پرداخت هزینه سفر مشهد به افراد مستمند اختصاص داده شده مورد نظر است تا تسهیلات لازم به منظور پرداخت هزینه سفر، اقامت زائران و برنامه‌ریزی مناسب برای تکریم آنان در قالب کاروان‌های زیارتی از محل اجرای نیات مرتبط فراهم شود.