سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

اجرای طرح «استان مجازی» در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای طرح «استان مجازی» در مازندران

اجرای طرح «استان مجازی» در مازندران


معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی گفت: طرح «استان مجازی» با مشارکت استانداری و شرکت‌های دانش‌بنیان در مازندران کلید می‌خورد.

اجرای طرح «استان مجازی» در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، عباس آسوشه صبح امروز در دیدار با مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان مازندران، اظهار کرد: امروزه بحث بازی‌های رایانه‌ای به یکی از دغدغه‌های نظام تبدیل شده است.

وی برخی از بازی‌های رایانه‌ای را تهدید جدی برای فرهنگ، اعتقادات و سیاست‌های نظام دانست و افزود: برای هدفمندسازی بازی‌های رایانه‌ای برنامه ملی در حال شکل‌گیری است.

معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه مجموعه فضای مجازی با حمایت‌های مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان مخالف است، ادامه داد: حمایت‌های مالی نامش برای شرکت‌های دانش‎بنیان است اما در عمل از جای دیگری سر درمی‌آورد.

این مسئول با تأکید بر اینکه شرکت‌های حوزه آی‌تی باید از منابع استانی استفاده کنند، بیان کرد: استان‌های کشور در حال سوق دادن به مجازی شدن هستند.

آسوشه با بیان اینکه تولید محتوا یکی از مباحثی است که توجه کمی به آن می‌شود، خاطرنشان کرد: حتی مقام معظم رهبری در زمینه تولید محتوا به مقدم داشتن تولید محتوا و توجه به زیرساخت‌ها تأکید دارند.

وی یکی از مباحث تولید ثروت را تولید محتوا دانست و تصریح کرد: دولت و وزارت علوم، سیاست‌های روشنی در زمینه تولید محتوا در کشور دارند.

معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به اینکه استان مجازی برای نخستین‌بار و به‌صورت پایلوت در استان کرمانشاه کلید خورد، اضافه کرد: استان مازندران دومین استانی است که طرح استان مجازی با حمایت استانداری در آن کلید می‌خورد.

این مسئول با بیان اینکه توانمندسازی مجموعه‌‎های استانی از اهداف ما است، گفت: همه مردم می‌توانند از این خدمات بهره‌گیری کنند.