رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

اجرای صحیح گام دوم هدفمندی یارانه ها، کشور را در مسیر اصلاح ساختار اقتصادی قرار می دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای صحیح گام دوم هدفمندی یارانه ها، کشور را در مسیر اصلاح ساختار اقتصادی قرار می دهد

در آستانه اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه ها پيام مشتركي از سوي آيت الله طبرسي نماينده ولي فقيه در مازندران و دكتر ربيع فلاح استاندار مازندران منتشر شد.

 

متن كامل اين پيام بدين شرح است :

نامگذاري سال 1393 به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ طليعه مباركي براي اقدامات ارزشمند در حوزه اقتصاد و فرهنگ جامعه اسلامي است .حقيقت آنست كه ایجاد فضای مناسب کسب و کار، رشد اشتغال و رونق تولید زماني محقق خواهد شد كه تورم كاهش و رشد اقتصادي افزايش يابد.
در آستانه اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه ها همانطور كه رهبر معظم انقلاب فرمودند نیاز به عزم ملی وجود دارد به همين دليل انتظار این است که تنها کسانی که واقعا نیازمند دریافت یارانه نقدی هستند اعلام نیاز کنند.
در حال حاضر ماهانه  بیش از 3 هزار میلیارد تومان صرف پرداخت یارانه نقدی می‌شود که اگر بخشی از این رقم آزاد شود مي تواند براي کمک به بخش تولید، بهبود حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای تولیدی ،  پرداخت یارانه نقدی و غیر نقدی به سرپرستان خانوارهای نیازمند و کاهش هزینه های پرداختی بیماران در پرداخت هزینه های تشخیصی و درمانی بستری مورد استفاده قرار گيرد كه اين اقدام خود موجب تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.
شكي نيست كه اجرای صحیح و دقيق گام دوم قانون هدفمندی یارانه ها، کشور را در مسیر اصلاح ساختار اقتصادی قرار می دهد ، در اين راستا انتظار داريم مردم ولايتمدار مازندران در سالي كه به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي نامگذاري شده است براي برون رفت از مشكلات اقتصادي با دولت همکاری و همراهی کنند تا شاهد تحرك اقتصادي مطلوب و افزايش رشد اقتصادي باشيم.
اينجانبان كه از ابتدا براي دريافت يارانه نقدي اقدام ننموده ايم اميدواريم افرادي كه از تمكن مالي مناسب و درآمد مكفي برخوردارند با انصراف از دريافت  یارانه نقدی به سود محرومان و کمک به رفاه عمومی ، دولت تدبير و اميد را در جهت تقويت و ثبات شاخص هاي كلان اقتصادي ياري كرده و از رسانه ها نيز انتظار داريم تا مردم عزيز و فهيم مازندران را براي انصراف داوطلبانه از یارانه نقدی ترغیب كنند.