سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

اجرای رزمایش دفاع از کوی و برزن در شهرستان نور - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای رزمایش دفاع از کوی و برزن در شهرستان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حسین محمودی صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی این شهرستان، اظهار داشت: انعکاس و روایت‌گری اخبار، رویدادها و مستندسازی حوادث انقلاب، دوران دفاع مقدس و ثبت ایثار و رشادت رزمندگان از ویژگی خاصی برخوردار و ستودنی است که هر کسی را یارای این کار نیست و اجر و قرب آن در نزد خداوند محفوظ است.

فرمانده سپاه ناحیه نور اظهار داشت: اجرای رزمایش‌ها، تمرین و تکرار آموخته‌های بسیجیان در طول سال‌های گذشته و افزایش اطلاعات و تجارب برای آمادگی لازم در برابر هرگونه تهدیدات احتمالی از سوی دشمن است و موجب می‌شود تا نقاط ضعف و قوت شناسایی و تجدید نظر شود.

وی ابراز داشت: رزمایش« الی بیت‌المقدس» با محوریت دفاع از کوی و برزن و امداد و نجات به استعداد چهارگردان، توسط  سه گردان بیت‌المقدس و یک گردان کوثر که از مدت‌ها سازماندهی و فراخوانی شدند در روزهای 29 و 30 آبان اجرا می‌شود.

محمودی از ایجاد تعامل بین مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان خبر داد و افزود: از رهنمودهای ائمه جمعه در شهرستان هم بهره گرفتیم تا بر کیفیت و معنویت رزمایش افزوده شود.

فرمانده سپاه ناحیه نور ضمن تقدیر از حمایت فرماندار در اجرای رزمایش، تصریح کرد: رزمایش الی بیت‌المقدس با سناریوی عملیات آبی ـ خاکی انجام می‌شود که در این سناریو دشمن فرضی از طریق آب وارد سواحل شهرستان نور می‌شود و نیروهای خودی از شهر دفاع کرده و مانع ورود آنان به شهر می‌شوند و تعدادی از نیروهای امدادی نیز به امداد و نجات مجروحان و حادثه‌دیدگان می‌شتابند.

وی از دیگر برنامه‌های رزمایش را تاکتیک شبانه با همکاری گروه تخریب و تمرین و آمادگی نیروها اعلام کرد.