جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری سنتی در ایام نوروز در نوشهر - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری سنتی در ایام نوروز در نوشهر

اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری سنتی در ایام نوروز در نوشهر


سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر با اشاره به استقبال چشمگیر مسافران و گردشگران از برنامه های فرهنگی ، هنری و بومی و محلی در نوروز سال گذشته گفت که در نوروز امسال نیز سعی شده دراین حوزه برنامه های خوبی تدارک دیده شود.

اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری سنتی در ایام نوروز در نوشهر

بابک شمس ناتری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این شهرستان به علت برخورداری از جاذبه های طبیعی منحصربفرد نظیر جنگل و دریا در تمامی فصول بویژه نوروز میزبان میلیون ها مسافر و گردشگر با سلایق وخرده فرهنگ های مختلف است بنابراین برای معرفی فرهنگ بومی و محلی به منظور تقابل با این خرده فرهنگ ها دراین بخش تدابیر ویژه ای اتخاذ شده است.
وی به نشستی با موضوع ستاد تسهیلات خدمات سفر با حضور مسئولان ادارات ذیربط در اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نوشهر درهفته جاری اشاره کرد و ادامه داد : در این نشست مصوب شد تا در راستای هم افزایی با دیگر اعضای کمیته های ستاد تسهیلات خدمات سفر غالب برنامه های فرهنگی و هنری با رویکرد ارتقای شور و نشاط اجتماعی در ایام تعطیلات نوروزی در این شهرستان برگزارشود.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر ، اجرای موسیقی زنده ، اهدای بسته های فرهنگی از جمله کتاب متعلق به ناشران منطقه ، جنگ شادی ، نوروز خوانی را از جمله برنامه های برگزار شده در نوروز سال گذشته دراین شهرستان معرفی کرد.
شمس با بیان اینکه عید باستانی نوروز بازتاب دهنده هویت ملی ما ایرانیان است ، گفت : بنابراین از این حیث، جشن نوروز هم از نظر ملی و هم از نگاه های مذهبی برای ما دارای ارزش های فراوانی است.
وی اظهارداشت : غالب این برنامه ها در مناطق گردشگرپذیر از جمله مجموعه گردشگری ، فرهنگی و ساحلی سیترا و نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار می شود.
سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نوشهر با بیان اینکه برگزاری چنین برنامه هایی بنوعی معرف آئین های بومی و محلی این شهرستان است ، برای موفقیت دراین حوزه خواستار همکاری همه جانبه مسئولان نهادهای ذیربط در این شهرستان شد.
شهرستان نوشهر واقع درغرب مازندران به علت برخورداری از جاذبه های گردشگری نظیر جنگل و دریا هرسال شاهد استقبال چشمگیر مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشوراست.