جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

اجرای برنامه تحول نظام سلامت سبب کاهش دغدغه بیمه‌شدگان می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای برنامه تحول نظام سلامت سبب کاهش دغدغه بیمه‌شدگان می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت مازندران، رسول ظفرمند در دومین جلسه توجیهی برنامه تحول نظام سلامت گفت: اجرای این برنامه عظیم از سوی دولت در راستای منویات مقام معظم رهبری در بحث سلامت آغاز شده است.

وی بیان داشت: برنامه تحول نظام سلامت افتخار بزرگی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده که با اجرای دقیق و درست آن هزینه‌های پرداختی از جیب مردم کاهش چشمگیری می‌یابد.

ظفرمند اعلام کرد: مسئولیت نظارت بر اجرای درست این برنامه عظیم بر عهده سازمان بیمه سلامت قرار گرفت تا این سازمان به عنوان وکیل بیمه‌شدگان در دریافت خدمات درمانی با نظارت همه‌جانبه موجبات کاهش دغدغه‌های بیمه‌شدگان در بحث دریافت خدمات درمانی و هزینه‌های آن را فراهم کند.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران نقش سازمان بیمه سلامت را به عنوان دیده‌بان نظام سلامت در اجرای دقیق تحول نظام سلامت و همچنین همراه و همکار دانشگاه‌های علوم پزشکی برشمرد و افزود: مطمئناً اجرای این طرح حجم بالایی از نظارت‌ها و مراجعات را در پی خواهد داشت و هرچه دقت و همکاری مجریان این طرح بیشتر باشد خدمات بسیار خوبی به مردم ارائه شده و هزینه‌های درمانی نیز بسیار کمتر خواهد شد.

ظفرمند اعلام کرد: با توجه به اینکه طرح پزشک خانواده شهری و پزشک خانواده روستایی در استان مازندران در حال اجرا است اگر بیمه شده‌ای از طریق رعایت نظام ارجاع بستری شد پنج درصد و در غیر این صورت 10 درصد کل صورتحساب را پرداخت می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران در پایان با بیان اینکه با اجرای این برنامه ذائقه مردم در دریافت خدمات درمانی مورد نیاز تغییر خواهد کرد، گفت: این تغییر در ارائه خدمات مستلزم همکاری و همراهی تمام مسئولان و دست‌اندرکاران نظام سلامت در استان است.