سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

اجرایی نشدن طرح ناظران کشاورزی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرایی نشدن طرح ناظران کشاورزی در مازندران

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با بیان اینکه در حال حاضر طرح ناظران کشاورزی اجرا نمی‌شود، گفت: حدود سه سال است که هیچ تامین اعتباری از سوی دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای این طرح صورت نگرفته و طرح منتفی شده است.

اجرایی نشدن طرح ناظران کشاورزی در مازندران

حجت‌الله علی‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری تعداد اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان را 13 هزار و 750 نفر عنوان کرد و افزود: مازندران رتبه سوم را در تعداد اعضا دارد که از این افراد 8 هزار و 500 نفر نیز جویای کار هستند.


رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با بیان اینکه در حال حاضر ناظران طرح کشاورزی اجرا نمی‌شود، گفت: حدود سه سال است که هیچ تامین اعتباری از سوی دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای این طرح صورت نگرفته و طرح منتفی شده است.


محمدی با اشاره موافقت‌نامه‌ای که در این زمینه در کار گروه اشتغال استانداری امضا شد، خاطرنشان کرد: این موافقت‌نامه در بهار سال 94 با حضور اعضای کارگروه اشتغال و روسای ادارات مبنی بر اینکه تا پایان سال اعتباری برای این سازمان در نظر گرفته شود امضا شد که با عدم حمایت نهادهای تابعه هیچ اقدامی تا به امروز برای این امر صورت نگرفته است.


وی تامین نشدن اعتبار از سوی دولت را یکی از معضلات این سازمان برشمرد و تاکید کرد: حدود پنج سال است که هیچ اعتباری برای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در نظر نگرفته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با اشاره به اینکه متولی اشتغال دولت است و سازمان فقط بستر و فرصت اشتغال را ایجاد می‌کند، تصریح کرد: این سازمان بزرگ‌ترین سازمان خصوصی در امر اشتغال است و با توجه به شعارهایی که در راستای اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال داده می‌شود هیچ اقدام عملی در این زمینه صورت نمی‌گیرد.


وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای اعضای جویای کار برای توانمند‌سازی اعضا اظهار کرد: آموزش عملی در بحث GPS  ،GIS و عکس‌های هوایی، واحد فنی و دام طیور، گیاه پزشکی، پرورش قارچ و گل و گیاه در سازمان انجام می‌شود.


محمدی بیمه اعضای سازمان را در قالب سه بیمه تامین اجتماعی، عشایری و بیمه مسوولیت عنوان کرد و گفت: بیمه مسوولیت برای افرادی که مسئول فنی هستند در نظر گرفته می‌شود.


رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران تعداد نیروی کار در سازمان را 12 نیروی رسمی و چهار قرار دادی اعلام کرد و افزود: 21 دفتر نمایندگی برای صدور مجوزها، پنج شعبه در بابل، آمل، نور، چالوس و تنکابن، 21 دفتر خدمات دام‌پروری برای صدور مجوز و همچنین 85 شرکت خدمات مشاوره‌ای در سطح استان وجود دارد که بیشتر این شرکت‌ها به دلیل نبود اعتبار بلاتکلیف هستند.