جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب در کشور ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب در کشور ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد مهدی راشدی در خطبه های  نماز جمعه چالوس افزود: روز 21 تیرماه سالروز حمله به مجاوران حرم امام رضا(ع) در مسجد گوهرشاد و کشتار آنان توسط رضاخان است که به خاطر اعتراض و مخالفت مردم به کشف حجاب رضاخانی صورت گرفت.

وی ادامه داد: رضا خان ماموریت داشت برای بی هویت کردن مردم مسلمان و از هم پاشیدن نظام خانواده فرهنگ برهنگی و بی حجابی را ترویج کند.

راشدی نوری تصریح کرد: آنروز مردم مسلمان ایستادند و مقابله کردند اما امروز که با ایثار مال و جان و فداکاری همین مردم یک حکومت بر مبنای اسلام در کشورمان تاسیس شد وصیتانامه شهدا و سفارش امام (ره) و دستور اکید بر حفظ عفت و حجاب است.

خطیب جمعه چالوس اذعان داشت: دشمنان این ملت با برنامه وسیع و گسترده و نقشه حساب شده که همان برنامه رضاخانی است در حال ترویج در بین مردم هستند و دهها شبکه ماهواره ای با هتاکی تمام به ترویج بی بندوباری می پردازند و متاسفانه دستگاههای اجرایی، و مسئولان فرهنگی کشور دست روی دست گذاشتند.

وی گفت: با اینکه سالهاست از تصویب قانون عفاف و حجاب می گذرد کمترین حرکتی در اجرایی کردن آن نکردند و با این وضعی که دارد پیش می رود دور از انتظار نیست که تجربه کشور اندلس در جامعه ما تکرار شود.

راشدی با اشاره به روز 24 تیرماه سالروز تاسیس نهاد مقدس شورای نگهبان گفت: این نهاد مسئول پاسداری از احکام اسلام و اجرای صحیح قانون اساسی و حفاظت از دستورات شرع و قانون است و تضمین کننده اسلامی بودن قوانین مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

امام جمعه چالوس با اشاره به اشکالات انتخابات شوراهای اسلامی گفت: به نظر می رسد دستگاه نظارتی بر تعیین صلاحیت و  انتخابات شوراهای اسلامی باید مانند سایر انتخابات به شورای نگهبان سپرده شود تا بتوانند با قدرت و بدون هر گونه ملاحظه ای اقدام کند و اینهمه اشکال پیش نیاید.

وی تصریح کرد: با این گستردگی وظایف  و اختیارات شوراها که در حقیقت یک پارلمان کوچکتر در شهرهاست و این همه اشکالاتی که در شهرها اتفاق افتاد قطعا در صورت نظارت شورای نگهبان پیش نمی آمد.

وی گفت: امسال را رهبر بزرگوار انقلاب سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام گذاشتند و مردم شریف حماسه سیاسی را به زیبایی برگزار کردند و به خواسته مقام معظم رهبری پاسخ خوبی دادند حالا وقت آن است هم مردم و هم مسئولان برای خلق حماسه اقتصادی همت کنند.

راشدی تصریح کرد: شرط اول خلق حماسه اقتصادی داشتن روحیه مقاومت و اقتصاد مقاومتی است که ماه رمضان فرصت خوبی است تا آحاد جامعه اقتصاد مقاومتی را در زندگی خود پیاده کنند.

وی با اشاره به حفظ حرمت ماه رمضان و روزه داران گفت: باید با هر گونه روزه خواری در سطح شهر جلوگیری شود و آنهایی هم که روزه ندارند باید حرمت این ماه را حفظ کنند.

وی گفت: دریا نیازمند متولی است و باید مسئولان در این زمینه اقدام اساسی انجام دهند و این همه مشکل در حوزه دریا به وجود نیاید.