جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

اجتماع بزرگ دانش آموزان عزادار حسینی در نکا برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اجتماع بزرگ دانش آموزان عزادار حسینی در نکا برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام ' محمد باقر محمدی لایینی ' امام جمعه نکا در این اجتماع گفت : فرهنگ جامعه ما باید برگرفته از فرهنگ دینی و ارزشی و معنوی باشد و لذا همه ما موظف به پیاده کردن چنین فرهنگی هستیم.

وی افزود: یکی از پیام های امام حسین (ع) در واقعه کربلا ، ایستادگی در برابر ظلم و جور بود که این پیام باید در دستور کار ما قرار داتشه و با ولایت پذیری و ولایت مداری در مقابله با ظلم و جور ظالمان آماده باشیم.

امام جمعه نکا با بیان اینکه این تجمع عظیم دانش آموزی با هدف پاسداشت مقام نوجوان کربلا حضرت قاسم(ع) برگزار شد خاطر نشان کرد: ماه محرم بهترین فرصت برای کاشتن نهال حب و دوستی اهل بیت(ع) در قلب و جان دانش آموزان است که باید تلاش شود.

محمدی لایینی ، آشنایی دانش آموزان با اهل بیت (ع) و ارزشها و آرمان های بلند نظام را از وظایف معلمان و آموزش و پرورش عنوان کرد و ماه محرم را بهترین فرصت برای پیوند معنوی و دینی دانش آموزان با ائمه و مقابله با تهاجم فرهنگی عنوان کرد.

در این مراسم کاروان عزاداری دانش آموزی از مدارس مختلف سطح شهرستان نکا با پای پیاده و به صورت دسته روی و سینه زنی به سمت گلزار دو شهید گمنام نکا حرکت و در آن مکان عزاداری و نوحه خوانی برگزار کردند.

{jcomments off}