جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

اجازه ناامنی فرهنگی در سواحل مازندران را نمی‌دهیم - نمایش محتوای خبر

 

 

اجازه ناامنی فرهنگی در سواحل مازندران را نمی‌دهیم

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه مسافران قبل از اسکان باید ملزم به رعایت قوانین شنا شوند، گفت: اجازه ناامنی فرهنگی در سواحل استان را نمی‌دهیم.

اجازه ناامنی فرهنگی در سواحل مازندران را نمی‌دهیم

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، علیرضا یونسی در جلسه طرح سالم‌سازی دریا در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر، با اشاره به موقعیت توریستی و گردشگری بابلسر، اظهار کرد: شهرستان بابلسر ویژگی منحصربه‌فردی از لحاظ برخورداری از سواحل طولانی و جذب توریست دارد.

وی با اشاره به اینکه باید قوانینی وضع شود که مسافران را مکلف به استفاده از سواحل در ساعات اجرای طرح کند، بیان کرد: پلاژداران مکلف شوند در مقابل درآمدی که کسب می‌کنند محافظ جان مسافران باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به انعقاد قرارداد قبول مقررات شنا قبل از اسکان مسافران، تصریح کرد: باید زمینه‌ای فراهم شود که صاحبان پلاژ و مهمان‌سراها قبل از پذیرش مسافران از آنها بخواهند تنها در صورتی امکان اسکان وجود دارد که در ساعت خاص اجرای طرح وارد سواحل شوند.

این مسؤول افزود: براساس این قرارداد متولی تضمین جان مسافر پلاژدار خواهد بود و در صورت مشاهده هرگونه غریق یا خسارت جانی، پلاژداران باید جوابگو باشند.

یونسی استفاده از نگهبان شب در سطح پلاژها را از دیگر اقدامات برای جلوگیری از کاهش غریق در سطح سواحل در خارج از ساعات اجرای طرح دانست و افزود: این اقدامات می‌تواند در جهت کاهش آمار غریق بسیار موثر باشد.

وی با اشاره به کاهش 63 درصدی آمار غریق در مدت دو سال، اظهار کرد: زیباسازی 11 نقطه از ساحل از دیگر اقدامات ما در این بخش بود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران کاهش تعداد ناجیان در سطح سواحل و افزایش هزینه‌های آموزشی برای فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن استفاده از سواحل را از جمله اقدامات دانست و گفت: مازندران از جمله استان‌های برتر کشور در جذب توریست و گردشگر است، بیشتر مسافران همه مؤلفه‌های فرهنگی را رعایت می‌کنند اما اجازه ناامنی فرهنگی در سواحل را نمی‌دهیم و با هرگونه پدیده غیرفرهنگی در سطح سواحل به شدت مقابله می‌کنیم.