رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

اجازه روزه‎خواری علنی به مسافران داده نمی‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجازه روزه‎خواری علنی به مسافران داده نمی‌شود

اجازه روزه‎خواری علنی به مسافران داده نمی‌شود


امام جمعه فریدونکنار گفت: اجازه روزه‌خواری علنی و رعایت نکردن حجاب به مسافران داده نمی‌شود.

اجازه روزه‎خواری علنی به مسافران داده نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، حجت‌الاسلام سیدمحمود جلالی ظهر در خطبه‎های نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن، نزول کتاب‌های آسمانی، نزول رحمت‌های بیکران الهی، گسترده شدن رحمت خدا، مغفرت و توبه است.

وی با بیان اینکه باید از فرصت ماه مبارک رمضان برای آخرت بهره برد، افزود: تقوا باید به‌عنوان بهترین ذخیره آخرت سرلوحه زندگی همگان باشد، چون فقط کسانی که برای رضای خدا روزه می‌گیرند از درب‌های بهشت وارد می‌شوند.

امام جمعه فریدونکنار تصریح کرد: ورود شهدای غواص که با شکوه خاص مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت، بیدارباش دیگری برای کسانی بود که با خون شهدا بازی می‌کردند و این اتفاق زلزله سیاسی در دنیا ایجاد کرد.

جلالی با تبریک سالروز فرمان امام خمینی (ره) برای تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی، خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی موجب خدمات فرهنگی و مذهبی فراوانی در جامعه است.

وی با اشاره به در پیش رو بودن هفته آب و کنترل مصرف آب، بیان کرد: امسال نباید در مصرف زیاده‌روی شود، چون با کمبود ذخایر و منابع آبی مواجه هستیم و آب آشامیدنی مردم نیز با این مشکلات روبه‎رو است و بر مردم واجب است اصراف نکنند.

امام جمعه فریدونکنار با بیان اینکه کنترل مصرف آب توسط بانوان خانه‌دار مورد تاکید است، ادامه داد: باید با دقت و جدیت در بعضی موارد در مصرف آب تجدیدنظر کرد و به دیگران نیز این پیام‌ها را اطلاع‌رسانی کرد.

جلالی اضافه کرد: با همت و پیگیری فرمانداری فریدونکنار استقرار ادارات در شهرستان سرعت گرفته است و با استقرار نمایندگی حمل و نقل و پایانه‌های شهرستان در روز گذشته از این پس مشکلات این حوزه نیز برطرف می‌شود.

امام جمعه فریدونکنار با تأکید بر اینکه در ماه مبارک رمضان باید حرمت‎ها حفظ شود، تصریح کرد: روزه‌خواری علنی به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست و باید با جدیت با آن برخورد شود.

جلالی با اشاره به اینکه به هیچ عنوان اجازه روزه‌خواری علنی و رعایت نکردن حجاب در ماه مبارک رمضان به مسافران داده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در این راستا باید با جدیت وارد عمل شده و با تلاش بیشتر از این چالش‌ها جلوگیری کند.

وی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر فقط برای نیروی انتظامی نیست، یادآور شد: همه اقشار جامعه باید به این دستور خداوند متعال تمکین کنند.

امام جمعه فریدونکنار با بیان اینکه سوپرمارکت‌ها اجازه روزه‌خواری علنی بعضی مردم در فروشگاه خود را بگیرند، افزود: کسبه نباید آخرت خود را به مال دنیا بفروشند و اجازه ندهند مردم در مغازه آنها روزه‌خواری علنی کنند.

جلالی اضافه کرد: بعضی‌ها فکر کردند با این تحریم‌های همه‌جانبه مردم از جمهوری اسلامی دست می‌کشند و فاصله می‌گیرند اما مردم با بصیرت همیشگی خود نشان دادند، دوستدار نظام هستند.

وی با تأکید بر اینکه سازمان ملل فقط مدعی حقوق بشر است و در برابر جنایات عربستان سعودی و گروهک‌ تروریستی داعش سکوت می‎کند، گفت: انصارالله در یمن بر کرسی عزت و قدرت می‎نشیند و همین دعوت سازمان ملل از این گروه برای حضور و مذاکره در وین نشان از شکست عربستان دارد.