سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

آثار نقاشی بانوان هنرمند سوادکوهی در ساری به نمایش درآمد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آثار نقاشی بانوان هنرمند سوادکوهی در ساری به نمایش درآمد

آثار نقاشی بانوان هنرمند سوادکوهی در ساری به نمایش درآمد


آثار نقاشی بانوان هنرمندان شهرستان سوادکوه با همراهی و حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در قالب نمایشگاهی در ساری برپا شد.

آثار نقاشی بانوان هنرمند سوادکوهی در ساری به نمایش درآمد

فاطمه باقری سرپرست این نمایشگاه گفت : 149 تابلوی هنری با شیوه های مختلف از جمله رنگ روغن، پاستل، کنته، مداد رنگی و گواش در معرض دید هنردوستان استان قرار داده ایم.

این هنرمند پیشکسوت همچنین با رقم زدن پیشینه ای استانی، ملی و بین المللی در کارنامه هنری خود، در ابتکاری نو دست به آفرینش آثاری بر روی پوسته درخت بامبو زده است که در کشور بی نظیر بوده و توسط این هنرمند در نهادهای هنری استان و کشور به ثبت رسیده است.

یکی دیگر از وجوه تمایز آثار موجود در این نمایشگاه بهره برداری از درون مایه های ایرانی و بومی در نقاشی های پوسته بامبو و استفاده از رنگ های اصیل ایرانی است که ارزش آثار را بیشتر کرده و از اقصی نقاط دنیا، علاقمندانی را به خود جلب کرده است.

این مهربانوی هنرمند همچنین از پرورش بامبو در مزرعه شخصی اش خبر داد و خاطرنشان کرد: من با علاقه ای که به هنرهای ایرانی دارم، سعی کردم همیشه در ارائه آثار نو و بدیع پیش قدم باشم و راه تعالی و تکامل هنری را فرا روی شاگردانم بیش از پیش روشن کنم.

شایان ذکر است در این نمایشگاه آثار فاخری از هنرمندانی چون معصومه امیرپور، مهیلا زاهدی، لادن فلاح، مریم رضایی و میترا انوری نیز به چشم می خورد که زینت بخش گالری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در مجتمع سلمان هراتی ساری در دیدگاه عموم قرار گرفته است.

علاقمندان می توانند برای دیدن این آثار هنری همه روزه از ساعت 8 صبح تا 17 عصر و تا تاریخ 13 اسفند امسال به این مجتمع هنری مراجعه کنند.