جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

اتمام مطالعات فاضلاب در شرق مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اتمام مطالعات فاضلاب در شرق مازندران

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران از اتمام مطالعات فاضلاب شهرهای نکا، بهشهر و گلوگاه خبر داد و گفت: امیدواریم با حمایت مسؤولان و تخصیص اعتبار، عملیات اجرایی طرح فاضلاب در این شهرها از سال آینده اجرایی شود.

اتمام مطالعات فاضلاب در شرق مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران، ذبیح‌الله ذاکری در مراسم معارفه مدیر جدید امور آبفاشهری بهشهر با بیان اینکه کیفیت و کمیت آب شرب منطقه شرق استان نیاز به ارتقا دارد، اظهار کرد: به همین دلیل طرح آب شیرین کن گلوگاه در حال اجراست.

وی با تأکید بر کمبود آب در سطح کشور، افزود: مردم مازندران با مصرف 380 لیتر آب در شبانه روز نسبت به میانگین کشوری از مصرف بالایی برخوردارند.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران با قدردانی از مردم استان به دلیل اعمال مدیریت مصرف، تصریح کرد: با توجه به کاهش سطح ذخایر آبی، سیاست شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و وزارت نیرو استفاده از منابع آبی پایدار است به همین دلیل استفاده از آب‌های سطحی همچون سدها در دستور کار قرار دارد.

این مسؤول با اشاره به اینکه تنها 10 درصد مردم مازندران از طرح‌های فاضلاب برخوردارند، افزود: پیش‌بینی شده در برنامه ششم توسعه، میزان برخورداری مردم از طرح‌های فاضلاب به 55 درصد برسد.

ذاکری بر اجرای طرح فاضلاب در مازندران تأکید کرد و ادامه داد: برای اجرای این طرح در شهرهای اولویت‌دار پیگیر دریافت 150 میلیون یورو تسهیلات از بانک توسعه اسلامی هستیم.

وی از اتمام مطالعات فاضلاب شهرهای نکا، بهشهر و گلوگاه خبر داد و گفت: امیدواریم با حمایت مسؤولان ملی و استانی و با تخصیص اعتبار لازم، عملیات اجرایی طرح فاضلاب در این شهرها از سال آینده اجرایی شود.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم، کمال‌الدین گودرزی به عنوان مدیر امور آبفاشهری بهشهر معرفی و از زحمات علی مهدوی مدیر سابق این امور تجلیل شد.