جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

اتصال 785 واحد تولیدی مازندران به تصفیه‌خانه فاضلاب - نمایش محتوای خبر

 

 

اتصال 785 واحد تولیدی مازندران به تصفیه‌خانه فاضلاب

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران از اتصال 785 واحد تولیدی و صنعتی به تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد.

اتصال 785 واحد تولیدی مازندران به تصفیه‌خانه فاضلاب

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، سید مصطفی موسوی گفت: در حال حاضر 12 تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در حال فعالیت هستند و برای راه‌اندازی این تصفیه‌خانه‌ها 103 هزار میلیون ریال سرمایه‌گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران افزود: بیش از 70 درصد از واحدهای بهره‌بردار در شهرک‌های صنعتی استان زیرپوشش تصفیه‌خانه فاضلاب قرار دارند.

موسوی بیان داشت: تصفیه‌خانه‌های فاضلاب با هدف جلوگیری از مسائل زیست‌محیطی، کاهش آلودگی و استفاده مجدد از پساب در ایجاد فضای سبز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان اجرا می‌شود.

وی تأکید کرد: 12 تصفیه‌خانه فاضلاب فعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان 6 هزار و 575 مترمکعب فاضلاب را در شبانه‌روز تصفیه می‌کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران خاطرنشان کرد: سه تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی جویبار، بشل و شهدای محمودآباد با ظرفیت پالایش 2 هزار و 950 مترمکعب در شبانه‌روز، در مرحله اجرا قرار دارند.

موسوی تصریح کرد: با توجه به شرایط مازندران، شرکت شهرک‌های صنعتی به‌دنبال حفظ و صیانت از محیط‌زیست بوده که مهم‌ترین اقدامات این شرکت را می‌‎توان در زمینه طراحی شهرک‌ها و نواحی صنعتی، توجه به رعایت موضوع فضای سبز، شبـکه فاضلاب، نگهداری فضای سبز، بهره‌برداری از سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب، احداث شبکه جمع‌آوری فاضلاب اجرای شبکه گازرسانی به‌عنوان سوخت پاک برای واحدهای تولیدی و صنعتی بیان کرد.

وی گفت: تاکنون شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران موفق به دریافت سه لوح صنعت سبز و تقدیرنامه از سوی سازمان محیط‌زیست شده است.