حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۷

آتش پنهان - نمایش محتوای صدا

 

 

آتش پنهان

امروزه مسئله اعتیاد پا را از مرزهای بهداشت و درمان فراتر نهاده و به یک بحران اجتماعی و پدیده شوم و خانمان‌سوز تبدیل شده است. سوءمصرف موادمخدر یکی از بحث‌انگیزترین مسائلی است که در حوزه روانشناسی و جامعه‌شناسی نظر متخصصان را به‌خود جلب نموده است.

به‌طوری‌که به یقین می‌توان گفت امروزه استفاده روزافزون از مواداعتیادآور یکی از معضلات بزرگ و پیچیده جوامع انسانی شده است. این پیچیدگی از آنجا ناشی می‌شود که اعتیاد به موادمخدر یک معضل زیستی، روانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است و نمی‌توان اعتیاد به موادمخدر را فقط از یک دیدگاه مورد توجه قرار داد، چرا که در این صورت همان‌طور که تجربه نشان داده است، موفقیت چندانی حاصل نخواهد شد. به‌عبارت دیگر، اعتیاد به‌موادمخدر به‌عنوان یکی از چالش‌های بزرگ در جوامع بشری، دارای ابعاد و زوایای پیدا و پنهان بسیاری است. به همین دلیل این مسئله از جنبه‌های مختلفی قابل تأمل و بررسی است که هم عوامل به‌وجود آورنده زیادی و هم پیامدهای منفی زیادی در پی دارد.

اعتیاد را می توان یك مسمومیت مزمن دانست كه برای شخص و هم برای خانواده و جامعه اش مضر است .

اگر روزگاری مواد افیونی در کنار مناسک و آیین های خاص و در فرهنگ های ویژه ای قابل توجیه بود ، امروزه نه تنها مواد افیونی بلکه شکل های متفاوت مواد صناعی همه اقشار از جوان و پیر و از بی سواد و تحصیل کرده را نشانه رفته است.

لذا حل این مشکل اساسی و دامنگیر خانوادگی ، اجتماعی و فرهنگی؛ نیازمند مبارزه اساسی و همه جانبه همراه با کارهای دقیق علمی و فرهنگی را طلب می کند. یکی از روشهای فرهنگی کار ساز و اثر گذار عرضه محصولات فرهنگی و رسانه ایست و این تلاش تضمین کننده بهره دهی سایر تلاشها جهت مبارزه با این میراث شوم است .

بحث های کارشناسی،موسیقی،گزارش،گفتار مجری از دیگر بخشهای این برنامه است.

 

دیگر عوامل برنامه عبارتند از:

گوینده:رضا اخروی

گزارشگر: محمد خانی

نویسنده: رضا اخروی

صدابردار:حق شناس،یوسفی ،نتاج

 پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو