سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

آتش سوزی به سه هکتار دیگر از مراتع مرزن آباد خسارت زد - نمایش محتوای خبر

 

 

آتش سوزی به سه هکتار دیگر از مراتع مرزن آباد خسارت زد

ˈمهرداد خزایی پولˈ در گفتگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این حریق از عصر روز شنبه در منطقه پیله کوه و در ارتفاع دو هزار و 500 متری از سطح دریا رخ داد که روز جمعه نیز در یک هکتار آن آتش سوزی رخ داده بود.

وی اظهار داشت: ماموران منابع طبیعی بلافاصله پس از اطلاع از آتش سوزی، به محل مذکور اعزام شدند و تا پیش از ظهر یکشنبه حریق را اطفا کردند.

خزایی پول با اشاره به سوختن حدود 800 اصله گَوَن و هزار اصله اُرْس در این آتش سوزی، تاکید کرد: سوزنی برگانی همچون ارس دارای صمغ و رزین هستند که قابلیت اشتعال بالایی دارد و به همین دلیل پس از خاموش کردن آتش در روز جمعه، ریزکانون های آتش در منطقه باقی ماند و منجر به حریق دوم شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس گفت: خسارت مستقیم این حریق در حدود 500 میلیون ریال برآورد می شود.

وی از مردم خواست با مشاهده هر گونه آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کشور، در هر ساعت از شبانه روز موضوع را با شماره تلفن رایگان و کشوری 1504 به اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی برسانند تا عملیات اطفا در کوتاه ترین زمان آغاز شود.

حوزه منابع طبیعی شهرستان چالوس با 161 هزار هکتار مساحت دارای 79 هزار هکتار جنگل و 53 هزار هکتار مرتع است و مجموع مساحت آبادی ها و مستثنیات آن نیز در حدود 29 هزار هکتار برآورد می شود.