جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

آتش در جنگل مرزن آباد مهار شد. - نمایش محتوای خبر

 

 

آتش در جنگل مرزن آباد مهار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری چالوس گفت: این آتش سوزی که از عصر دیروز در 12 هکتار از ضلع جنوب غربی پیله کوه واقع در بخش مرزن آباد چالوس آغاز شد ساعت 5 صبح امروز مهار و اطفاء کامل آن نیازمند زمان است.

آتش در جنگل مرزن آباد مهار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری چالوس  گفت: این آتش سوزی که از عصر دیروز در 12 هکتار از ضلع جنوب غربی پیله کوه واقع در بخش مرزن آباد چالوس آغاز شد ساعت 5 صبح امروز مهار و اطفاء کامل آن نیازمند زمان است.
به گفته مهرداد خزایی سخت گذر بودن منطقه هیلک و شیب تند آن مانع حضور فعال ماموران در محل حادثه نشد و اکنون هم محیط بانان محیط زیست در منطقه حضور دارند
وی افزود: در این آتش سوزی برخی از درختان ممرز ، بلوط و ال از ناحیه تاج آسیب سطحی دید.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری چالوس با اشاره به اینکه آتش افروختن شکارچیان موجب بروز این حادثه شد افزود:    این دومین آتش سوزی  امسال در چالوس است و چهار هکتار از جنگل حافظت شده دره مچر نیز پیش از این در آتش سوخت.
خزایی به دامداران و شکارچیان توصیه کرد از روشن کردن آتش در جنگل ها و مراتع خودداری کنند و با تشکر از مردم برای اطلاع رسانی بموقع از آنان خواست در صورت مشاهده هر گونه دود از جنگلها با کد 1504 امداد جنگل تماس بگیرند.