جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

آب منطقه ای مازندران با ایجاد منطقه گردشگری در حاشیه رودخانه هراز موافقت کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

آب منطقه ای مازندران با ایجاد منطقه گردشگری در حاشیه رودخانه هراز موافقت کرد

معاون استاندارمازندران و فرماندار شهرستان آمل، از موافقت شرکت آب منطقه ای مازندران با واگذاری حاشیه وحریم رودخانه هراز که از داخل این شهرعبورمی کند برای ایجاد منطقه گردشگری توسط شهرداری آمل خبر داد.

آب منطقه ای مازندران با ایجاد منطقه گردشگری در حاشیه رودخانه هراز موافقت کرد

احمد منفرد روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این موافقت درچندین جلسه فشرده فرمانداری، اعضای شورای اسلامی شهرو شهرداری آمل با مدیران شرکت آب منطقه ای مازندران گرفته شده است.
وی افزود: دراین زمینه تفاهم نامه ای نیز میان شورای اسلامی شهر، شهرداری وشرکت آب منطقه ای مازندران در روزهای آینده امضاء خواهد شد وطی آن مسیر هشت کیلومتری عبور رودخانه هراز از کمربندی جنوبی تا شمالی که از داخل شهر آمل تا بیرون این شهر می گذرد، توسط شهرداری آمل با سرمایه گذاری بخش خصوصی به عنوان منطقه گردشگری وتفریحی راه اندازی خواهد شد.
فرماندار آمل اضافه کرد: مشاور مطالعاتی ساماندهی ایجاد منطقه ویژه گردشگری وتفریحی در شهر آمل نیز از چندی قبل فعال شده با تکمیل شدن مطالعات، پیش بینی می شود، حداقل تا پایان امسال، اجرای این طرح مهم زیربنایی وخدماتی در راستای توسعه گردشگری شهری آمل اجرایی شود.
منفرد افزود: این طرح در راستای توسعه گردشگری و زیباسازی شهری و رفاه حال شهروندان از داشتن فضای مناسب تفریحی ونیزجذب گردشگران از نقاط مختلف کشور، بیش از یک دهه تاکنون توسط شهرداری آمل درحال پیگیری بوده است.
وی اضافه کرد: تاخیر چند ساله دراجرای این طرح مهم شهری ، پیچ وخم های اداری آن با آب منطقه مازندران بوده که خوشبختانه اکنون با نگاه تعاملی این شرکت این خواسته به حق ومطالبه شهروندان آملی درحال تحقق است.
**نگاه انقباضی به گردشگری آمل
فرماندار آمل با بیان اینکه متاسفانه درگذشته وبا نگاه انقباضی برخی مسئولان استانی در حوزه گردشگری در این شهرستان توجه کمی به زیرساختهای آن شده است، گفت: اکنون جاده ورودخانه هراز به عنوان دو موهبت مهم خدادادی در شهرستان آمل است که متاسفانه کمتر به آن توجه شده است.
منفرد افزود: قله دماوند در شهرستان آمل که می تواند منبع بسیار ارزشمندی در جذب گردشگران داخلی وخارجی در تمامی فصل های سال باشد، نیاز است تا مدیریت وساماندهی وهدایت گردشگران برای صعود به قله دماوند به حوزه شهرستان آمل واگذار شود، تا به خوبی دراین بخش مدیریت شود.
وی یادآورشد: این توانمندی مدیریتی در شهرستان آمل وجود دارد ومی توان آن را درراستای جذب توریست بهره برد.