جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

آب آشامیدنی120 روستای بحران‌زده غرب مازندران وصل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آب آشامیدنی120 روستای بحران‌زده غرب مازندران وصل شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران، مجید عبدالهی در جلسه اضطراری که با حضور استاندار مازندران، معاونان عمرانی و سیاسی امنیتی استاندار و نمایندگان مردم غرب مازندران در فرمانداری تنکابن تشکیل شد، اظهار داشت: در حال حاضر با تلاش اکیپ‌های امدادی از مجموع 148 روستایی که آب شرب آنها قطع شده بود جریان آب 120 روستا وصل شده و فقط آب 28 روستا همچنان قطع است که نیروهای امدادی در تلاش هستند تا این مشکل را رفع کنند.

وی با عذرخواهی و تشکر از مردم غرب مازندران که مشکلات موجود را تحمل می‌کنند، گفت: در بیشتر روستاها آب بسته‌بندی توزیع و یا با تانکر آبرسانی به روستاییان گرفتار در برف و کولاک انجام شد و امدادرسانی همچنان استمرار دارد.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر نیز دستگاه بسته‌بندی آب در امور آبفار تنکابن تعبیه و راه‌اندازی شده و آب بسته‌بندی در اختیار مردم روستاهای بحران‌زده غرب استان قرار می‌گیرد.

عبداللهی با اشاره به یخ‌زدگی کنتورها، لوله‌های آب و اطلاع‌رسانی از طریق صدا و سیما و رسانه‌ها، از مردم خواست تا موارد ایمنی را رعایت کنند و با عایق‌کاری لوله‌ها و کنتورها به وسیله پشم‌شیشه، گونی یا قرار دادن کیسه‌های خاک اره در محفظه کنتور و عایق‌بندی لوله‌های آب در فضای باز ساختمان و نیز تعبیه درپوش مناسب برای کنتور، اتصالات و همچنین پر کردن حوضچه کنتور آب با کیسه‌های پوشال از یخ‌زدگی و ترکیدگی لوله‌ها و کنتور آب جلوگیری کنند.

وی در پایان گفت: در صورت یخ‌زدگی کنتور و لوله‌ها از ریختن آب جوش بر روی کنتور پرهیز و با ریختن آب ولرم برای باز شدن ملایم جریان آب اقدام کنند.