جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی گامی در راه رسیدن استقلال کامل اقتصادی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی گامی در راه رسیدن استقلال کامل اقتصادی است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام ˈ محمد باقر محمدی لایینی ˈ در خطبه های نماز جمعه این شهرستان افزود : اقتصاد مقاومتی تا حدی مهم است که رهبر معظم انقلاب از سران سه قوه خواستند و توصیه های لازم را در مورد اجرای این دستور العمل ارائه کردند.

وی ادامه داد : در طول 35 سال گذشته این انقلاب و نظام در جهت های مختلف به بالندگی و توسعه دست یافته است و اقتصاد مقاومتی نیز که اقتصاد متکی به دانش و فناوری بومی است در واقع اقتصادخودکفایی و تکیه بر دانش بومی است تا به دشمنان ثابت کنیم تحریم ها و تهدیدها بر ما کارساز نیست.

خطیب جمعه نکا با اشاره به هفته منابع طبیعی گفت : توجه به این مساله مهم توصیه های ائمه است و لذا باید به دستور و توصیه های ائمه اطهار (ع) در حفظ محیط زیست توجه جدی داشته و با محیط زیست مهربان باشیم.

وی با اشاره به انتشار مطلبی در یکی از روزنامه ها در خصوص قصاص افزود : متاسفانه این سخنان از یک ایرانی مسلمان دور از ذهن است، ما از مشرکان و دشمنان اسلام انتظار داریم که در مورد این مسائل اظهار نظر کنند اما از کسانی که از خودمان هستند این انتظار را نداریم.

محمدی لایینی با سفارش نمازگزاران به تقوا و دینداری گفت : سعادت انسان، در گرو تقواست و اگر بهره ما از عمر غیر از تقوا باشد، ضرر کردیم و لذا باید با فراهم کردن زاد و توشه ی تقوا، آخرت را برای خود بدرستی مهیا کرده و رهسپار آخرت شویم.