آبشار شیخ موسی، بابل

آبشار شیخ موسی در موقعیت جغرافیایی N360629 E523427 در استان مازندران واقع است. ییلاق کوهستانی حاجی شیخ موسی از توابع شهرستان بابل می باشد که یکی از زیباترین ، سرسبز ترین وخوش آب هوا ترین مناطق ایران می باشد که در فاصله 70 کیلومتری شهرستان بابل واقع شده است ، برای عزیمت به ییلاق حاجی شیخ موسی بعد از خارج شدن از شهر بابل با طی یک مسیر 15 کیلومتری به شهر کوچک گلوگاه می رسند که در کوهپایه قرار دارد .بعد از عبور از گلوگاه بعد از طی یک مسیر 30 کیلومتری جاده آسفالته و با عبور از دل جنگل سرسبز و رودخانه های بین راه باید یک مسیر 10 کیلومتری را به صورت جاده خاکی سپری نمایند و در نهایت به ییلاق حاجی شیخ موسی برسند.
ییلاق حاجی شیخ موسی یک بافت کاملاً قدیمی و سنتی پذیرای میهمانان خود در تعطیلات و به خصوص در فصل تابستان می باشد.در روستای حاجی شیخ موسی دو بقعه حاجی شیخ موسی و امام زاده عبدالله قرار دارد که زائران و بیماران زیادی برای طلب حاجت را از اقصی نقاط استان به  سمت خود می کشاند. در اطراف روستای شیخ موسی روستاهای کوچک دیگری نیز واقع شده اند که از جمله می توان به : لهه ، شالینگچال، نیراسم و.... اشاره کرد.
از جاذبه های دیدنی این منطقه کوهستانی  نیز میتوان به  دو آبشار زیبایی که در زیر کوه قرار دارد و جنگل انبوه و سرسبز اطراف و کوه های بزرگ و چشمه های آب معدنی و مکان های زیارتی و... اشاره کرد که بسیار چشم نواز  و قابل توجه است.


Falls Sheikh Musa, Babylon

Sheikh Musa N360629 E523427 waterfall located in the province is located. Sheikh Musa Haji mountainous countryside of functions is the city of Babylon, one of the most beautiful, the most beautiful areas of the country that is most happy New weather at a distance of 70 km from the city of Babylon is, to leave the country after leaving the town of Musa Haji Sheikhinto a dirt road through the countryside and eventually reach Haji Sheikh Musa.
around the province to lead his side. In another small villages located around the village of Sheikh Musa, which include: Lhh, Shalyngchal, Nyrasm .... and so on.
attention.
تازه ها