جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

ابراز تمایل فرانسوی‌ها برای سرمایه‌گذاری در بخش ICT - نمایش محتوای خبر

 

 

ابراز تمایل فرانسوی‌ها برای سرمایه‌گذاری در بخش ICT

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بین‌الملل با اشاره به اینکه بخش ارتباطات از نوآوری و تولید استقبال می‌کند، گفت: بسیاری از شرکت‌های معتبر فرانسوی در حوزه ICT برای سرمایه‌گذاری در ایران اظهار علاقه‌مندی کردند.

ابراز تمایل فرانسوی‌ها برای سرمایه‌گذاری در بخش ICT

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مهدی محتشمی بعداز ظهر امروز در جلسه شورای راهبردی فناوری اطلاعات و توسعه کسب و کار ICT اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه 110 میلیارد تومان معادل 30 میلیارد دلار در صنعت ICT برای توسعه آن در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اگر بخش ICT نباشد کارهای مردم دچار ضعف می‌شود و امروزه زندگی کردن بدون صنعت ارتباطات بسیار مشکل است.

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بین‌الملل ادامه داد: از 110 میلیارد تومان برای توسعه ای‌.سی‌.تی 20 تا 25 درصد سهم دولت، 45 تا 50 درصد سهم بخش خصوصی و بقیه به سایر بخش‌ها اختصاص دارد که با دولت و بخش خصوصی مرتبط است.

محتشمی با اشاره به اینکه امروزه هیچ سرمایه‌گذاری در دنیا به اندازه صنعت ICT دارای ارزش افزوده نیست، خاطرنشان کرد: ارزش افزوده و درآمدهای شرکت‌های مایکروسافت، اپل و گوگل قابل مقایسه با سایر درآمدهای در بازار نیست.

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بین‌الملل با بیان اینکه دولت ایران مصمم است سرمایه‌گذاری در بخش ارتباطات را افزایش دهد، گفت: سالانه یک‌میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی داریم که 200 هزار نفر در حوزه ICT فارغ‌التحصیل می‌شوند و این وزارتخانه مکلف شد 100 هزار شغل ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه بخش ارتباطات از امر نوآوری و تولید استقبال می‌کند و وزارت ارتباطات در حال افزایش بودجه در این بخش است، خاطرنشان کرد: بسیاری از شرکت‌های معتبر فرانسوی که در حوزه ICT دارای رتبه نخست هستند برای سرمایه‌گذاری در ایران اظهار علاقه‌مندی کردند.