جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

« سلمان هراتی» اسطوره شعر و ادب است - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

« سلمان هراتی» اسطوره شعر و ادب است

« سلمان هراتی» اسطوره شعر و ادب است


معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، سلمان هراتی شاعر فقید و معاصر تنکابنی را یک اسطوره در حوزه شعر و ادب یاد کرد.

« سلمان هراتی» اسطوره شعر و ادب است

حجت الاسلام صفرقاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دیدار روز قبل با خانواده زنده یاد سلمان هراتی شاعر فقید تنکابنی، سلمان هراتی را یک اسطوره نامید و گفت: سلمان متعلق به این خانواده اش نیست بلکه متعلق به تنکابن بزرگ و ایران عزیز است. 

وی با تاکید برای معرفی اندیشه های سلمان به نسل جدید و نسلهای آینده، بر برگزاری هرچه بهتر بزرگداشت و یادمان سالیانه سلمان تاکید کرد.

هراتی شاعر نام آشنای معاصر در بهار ۱۳۳۸ در روستای مرزدشت واقع در شهر خرم آباد تنکابن چشم به دنیا گشود، گوشه‌گوشه‌ ادبیات ايران زمين، همواره شاهد ظهور چهره‌هايی بوده که هیچگاه به اندازه نامشان و هرگز درخور جایگاهشان، خصوصا برای عامه مردم، شناخته نشده‌اند.

سلمان از سنین نوجوانی با قلم انس گرفت، از همان سنین نوجوانی به دلیل فقر اقتصادی برای گذراندن معاش به شاگردی می پرداخت و همراه با چوپان های محلی (گالش ها) به چوپانی می رفت و از این ره گذر با ترانه های محلی آشنا شد و شعر گفتن را از نوجوانی در سال ۱۳۵۵ آغاز كرد.

سلمان هراتی، ۹ آبانماه ۱۳۶۵ هنگام عزیمت به روستای واجارگاه براثر سانجه دلخراش رانندگی به دیار باقی شتافت.