حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۷

تولید و پخش بیش از 13700 دقیقه برنامه در دهه اول محرم از شبکه مازندران - نمایش محتوای صدا

 

 

تولید و پخش بیش از 13700 دقیقه برنامه در دهه اول محرم از شبکه مازندران

تولید و پخش بیش از 13700 دقیقه برنامه در دهه اول محرم از شبکه مازندران

          صدا وسیمای مازندران در حوزه های صدا، سیما و خبر همچون سال های گذشته با پخش ویژه برنامه های مناسبتی، مبادرت به پخش مراسم عزاداری و دسته روی مردم استان در مساجد، تکایا، مجالس روضه خوانی، سخنرانی، مداحی، مستندهای عاشورایی، گزارش آداب و سنن ویژه محرم در مناطق مختلف استان، نغمه های عاشورایی، گزارش آئین تعزیه و بررسی آن با حضور کارشناسان، نمایش های محلی، کلام عاشورایی از بیان شخصیت های کشوری و استانی و مراجع  معاصر، پیرغلامان حسینی وگفتگو با کارشناسان مذهبی، در این ایام کرد.
      صدای مازندران، با تولید و پخش بیش از  4500 دقیقه، سهم عمده ای در پاسداشت دهه اول محرم داشت؛ در این شبکه رادیویی  ویژه برنامه هایی چون: چراغ هدایت، ماه غربیان، سخنرانی مذهبی، بیرق عشق، طلوع سرخ، آئین محرم و نمایش رادیویی مسافران مهتاب به پوشش عزاداری ها و مراسم ویژه محرم به خصوص تاسوعا و عاشورای حسینی و... پخش شد.
        سیمای استانی نیز با پخش 8750 دقیقه به ویژه برنامه هایی چون بصیرت عاشورایی، شور و شین، خورشید برنیزه، میراث مرثیه، مستندهای بومی، مرثیه عشق، پخش زنده شیرخوارگان حسینی و... به پوشش مراسم عزاداری  شهرها و بخش و روستاهای غرب و شرق استان پرداخت.
        همچنین معاونت خبر مازندران در طی دهه اول محرم، با پخش 285 دقیقه خبر تلویزیونی و 180 دقیقه خبر رادیویی، ارتباط زنده با شبکه رادیویی فرهنگ و شبکه پیام، پوشش مراسم عزاداری شهرها و روستاهای استان و نیز بارگذاری اخبار و گزارشها در سایت و کانال خبرگذاری مرکز مازندران، توانست به موضوعات مهم محرم چون: هدف قیام امام حسین(ع)، نهضت عاشورا، هدف از عزاداری ها، پوشش عزاداری های شهرستان ها، روستاها و بخش ها، امر به معروف و نهی از منکر در قیام امام حسین(ع)، نماز ظهرعاشورا، حضور مردم در عزاداری ها و... بپردازد.پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو