سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آوای خدمت - نمایش محتوای صدا

 

 

آوای خدمت

این برنامه با هدف ارائه گزارش عملکرد واحد های مختلف اداره کل کمیته امداد استان مازندران تهیه و پخش می شود.

برنامه از آیتم های مختلفی چون حضور کارشناسان و مسوولین کمیته امداد،گزارش ازمردم و خانواده های نیازمند و افراد خیر،اارائه مطالب و سوژه هایی که باعث ترغیب و تشویق بیشتر مردم  در راستای کمک به نیازمندان باشد ،تشکیل شده است.

در جامعه ای که بر مبنای الگوی اسلامی و مکتب علوی تشکیل شده است، مسلمان نمی تواند در برابر نیازها و گرفتاری های برادران دینی خود بی تفاوت باشد، بلکه با احساس مسئولیت، در پی کمک و رفع مشکلات آنان خواهد بود. تا آنجا که در سخنان امامان معصوم علیهم السلام ، کمک به برادر دینی، با صد مرتبه طواف واجب خانه خدا برابری می کند. بر همین اساس، پس از اجرای حکم خدا و پیاده کردن احکام الهی، خدمت به محرومان، از شیرین ترین عبادت ها و سنت پیامبر و معصومان علیهم السلام بوده است.

احسان و نیکوکاری، یکی از اصول اساسی ارزش ها در جامعه اسلامی است. براین اساس، خداوند در قرآن همگان را به انجام آن فرمان داده و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله این آیه را جامع همه ارزش ها دانسته است. مرحوم علامه طباطبایی رحمه الله نیز می نویسد: «احسان، یعنی نفع و نیکی رساندن به دیگران، بدون انتظار پاداش متقابل و جبران نیکی؛ به گونه ای که در نیکی فزون تر و شایسته تر عمل کرده و در بدی در مرتبه ای پایین تر پاسخ دهد، یا اینکه به دیگران خدمت کند بی آنکه در انتظار پاداش باشد». آنچه از آیات قرآن به دست می آید این است که احسان، نوعی گذشت از حق شخصی و ایثار است. به همین دلیل مولای متقیان، علی علیه السلام می فرماید: مهم ترین جزء ایمان، احسان به مردم است.

دیگر عوال برنامه عبارتند از:

گوینده:مجید محمدی

صدا برداران:سامی یوسفی،نتاج،شهرام حق شناس

نویسنده: رمضان کریمی نیا

گزارشگر: کریم سلمانپور

 پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو